reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MatePad Pro

HarmonyOS’lu Huawei MatePad Pro serisi tanıtıldı; işte tüm detaylar

HarmonyOS işletim sistemi üzerine kurulan Huawei MatePad Pro tablet modelleri düzenlenen etkinlik kapsamında resmen tanıtıldı.

Huawei tarafından geliştirilen HarmonyOS işletim sisteminin merkezde yer aldığı etkinliğin en önemli donanım duyuruları arasında Huawei Watch 3 akıllı saatler  yanında Huawei MatePad Pro modelleri de bulunuyordu.

Burada karşımızda 10,8 inç ve 12,6 inç olmak üzere iki farklı seçenek bulunuyor. Genel olarak oldukça modern görünen modeller, güçlü donanımlara sahipler.

Burada ailenin üstünde 12,6 inç model yer alıyor ve bu şovun yıldızı ürün gücünü Kirin 9000E işlemciden alıyor. 60 Hz OLED panel kullanan tablet, tam sekiz farklı hoparlöre sahip ve 10.050 mAh pile 14 saat video oynatabiliyor.

45W kablolu, 27W kablosuz ve 10W ters kablosuz hızlı şarj sunan büyük MatePad Pro, HarmonyOS temelli ancak yine de Android’den çok da farklı bir arayüz / kullanıcı deneyimi getirmiyor.

Arkasında üçlü kamera sistemi olan 12,6 inç Huawei MatePad Pro, Android tabletleri sevmeyenler için en iyi alternatiflerden birisi olmuş durumda. Bu arada tablet için özel klavye ile M Pencil (Sadece 9 ms gecikme sunan yeni sürüm) stylus kalem desteği de sunuluyor.

10,8 inç MatePad Pro ise sürpriz ve ilginç olarak gücünü Snapdragon 870 işlemciden alıyor. Bu arada firmadan yine ilginç olarak Snapdragon 865 kullanan bir MatePad 11 tablet modeli de gelmiş durumda.

Bu yine modern bir tasarımı olan HarmonyOS‘lu tablet 120 Hz bir LCD ekrana sahip ve 12 saat video oynatabiliyor.

HarmonyOS üzerinden iPad’leri ve bir bakıma da Mac’leri akla getiren bir arayüzü bulunan yeni tabletler, çiftli dock kullanımını merkeze alıyor. HarmonyOS’un kendi merkezinde ise gelişmiş uygulama marketi App Gallery yer alıyor.

HarmonyOS üzerinden telefon ekranları tabletlere aktarılabiliyor, tabletler harici bir ikinci ekran olarak kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MatePad Pro serisi için bazı fiyatlar da açıklandı

Örneğin yeni modellerin en iyisi olan 12,6 inç MatePad Pro için Avrupa fiyatı yaklaşık olarak 799 euro seviyesinde. MatePad 11 ise 399 euro seviyesinde raflara çıkacak.

Bu tabletlerin ileride Türkiye’de de satılacak. Ancak modelin henüz Türkiye’ye ne zaman geleceği ya da burada kaça satılacağı belli olmuş değil. Bunun önümüzdeki haftalarda netleşmesini bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel son kulaklığı