reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MatePad Pro 2

HarmonyOS’lu Huawei MatePad Pro 2 tablet iyice detaylandı

HarmonyOS işletim sistemi ile beraber gelen Huawei MatePad Pro 2 tablet için yapılan sızıntı ile teknik detaylar iyice detaylanmış durumda.

Huawei tarafından geliştirilen HarmonyOS işletim sistemi biliyorsunuz 2 Haziran tarihinde düzenlenecek büyük bir etkinlik ile gerçek çıkışını yapıyor.

İşte bu yeni dönemin bir parçası Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro olacak. İki akıllı saat modeli de HarmonyOS işletim sistemi kullanacak. Aynı zamanda MatePad Pro 2 tablet modeli de HarmonyOS ile yolda bulunuyor.

Yeni ürünlerden tasarımını yukarıda gördüğünüz Huawei MatePad Pro 2, gelen son bilgilere göre iki farklı versiyona sahip. Burada 10,8 inç ve 12,6 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu sunulacak.

10,8 inç versiyonda ekran çözünürlüğü 2560×1600 piksel seviyesinde yer alıyor. Burada bir IPS LCD panel kullanılıyor ve bu panelde 540 nit parlaklık sunuluyor.

Gücünü sürpriz şekilde Snapdragon 870 işlemciden alan tablet, 8 GB RAM + 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerine sahip. Bünyesinde 7.250 mAh pil olan tablet, bununla 11 saat video oynatabiliyor.

USB-C, Bluetooth 5.1, Wi-Fi 6 ve GPS destekleri olan Huawei MatePad Pro 2, üç farklı renkte yolda bulunuyor. 460 gramlık model, arkasında 13 megapiksel, önünde ise 5 megapiksel kamera taşıyor gibi görünüyor.

MatePad Pro 2 için hazırlanan 12,6 inç ekranlı sürümde ise Kirin 9000 işlemcinin kullanılacağı biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MatePad Pro 2 temelinde yer alacak HarmonyOS, eski cihazlara da gelecek

Kaynaklara göre 2 Haziran sonrasında Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+, Mate 40 RS, Mate X2, nova 8, nova 8 pro ve MatePad Pro modelleri resmi olarak HarmonyOS işletim sistemine geçiş yapacak.

Bu işletim sistemi aynı zamanda firmanın Huawei P50 akıllı telefon ailesinde de olacak. Huawei P50 serisi için 2 Haziran etkinliğinde ayrı bir tarih verilmesi bekleniyor. Halen etkinlikte telefonların tanıtılması olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı