reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch 3 / 3 Pro ile MatePad Pro 2
Huawei MatePad Pro 2

Huawei Watch 3 / 3 Pro ve MatePad Pro 2 tasarımları sızdırıldı

HarmonyOS işletim sistemi ile beraber gelen Huawei Watch 3 / Watch 3 Pro ve MatePad Pro 2 için yeni tasarım sızıntıları yapıldı.

Huawei tarafından geliştirilen HarmonyOS işletim sistemi biliyorsunuz 2 Haziran tarihinde düzenlenecek büyük bir etkinlik ile gerçek çıkışını yapıyor.

İşte bu yeni dönemin bir parçası Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro olacak. İki akıllı saat modeli de HarmonyOS işletim sistemi kullanacak. Aynı zamanda MatePad Pro 2 tablet modeli de HarmonyOS ile yolda bulunuyor.

İşte bu modeller için tasarım sızdırılmış durumda. Sayfada bahsettiğimiz üç modeli de görebiliyorsunuz. Baktığımız zaman Watch 3 serisi yuvarlak yapıda ve ince çerçeveli şık bir tasarımla geliyor.

Gelişmiş MatePad Pro 2 ise gerçekten ince çerçeveli modern bir tasarıma sahip. iPad Pro’lardan daha ince çerçeveleri bulunuyor gibi görünen ürün, bir kalem taşıyor ve klavye aksesuarına da sahip.

Arkasında geniş bir kamera modülü yer alan MatePad Pro 2, şimdilik iki farklı renkte karşımıza çıkıyor. Sayfadaki görsellerden ürünün HarmonyOS temelli ana ekranı da gözler önüne seriliyor.

Bu arada MatePad Pro 2 için bir teknik bilgi de var. Söylendiği kadarıyla tabletin 5G versiyonu gücünü Kirin 9000 işlemciden alıyor. Modelin WiFi versiyonunda ise Kirin 9000E kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Watch 3 / 3 Pro ile MatePad Pro 2 temelinde yer alacak HarmonyOS Türkiye’de de aktif olacak

Temelinde Türkiye’de de çok büyüyen AppGallery uygulama marketi yer alan HarmonyOS, yakında birçok Huawei telefon için kullanıma sunulacak.

Kaynaklara göre 2 Haziran sonrasında Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+, Mate 40 RS, Mate X2, nova 8, nova 8 pro ve MatePad Pro modelleri resmi olarak HarmonyOS işletim sistemine geçiş yapacak.

Bu işletim sistemi aynı zamanda firmanın Huawei P50 akıllı telefon ailesinde de olacak. Huawei P50 serisi için 2 Haziran etkinliğinde ayrı bir tarih verilmesi bekleniyor. Halen etkinlikte telefonların tanıtılması olası görünmüyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı