reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar için sınırsız fotoğraf yedekleme yarın sona eriyor

Popüler servis Google Fotoğraflar için 1 Haziran ile yeni bir dönem başlıyor. İşte bu dönem için bilinmesi gerekenler tam olarak şöyle:

Google Fotoğraflar için 1 Haziran sonrasında yüksek kalitede sınırız depolama sona eriyor. Firma bu konuyu şöyle açıklıyor:

“Fotoğraflar servisi şu anda aşağıdaki yedekleme seçeneklerini sunar:

-Ücretsiz, sınırsız Yüksek kalitede depolama.
-Ücretsiz, Ekspres kalitede depolama (belirli pazarlarda kullanıma sunulmuştur).
-15 GB’ye kadar ücretsiz, Orijinal kalitede depolama (Fotoğraflar, Gmail ve Drive arasında paylaşılır) ve Google One kapsamında sunulan ek depolama alanı.

1 Haziran 2021’den itibaren, Yüksek kalite ve Express kalite içerikler Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecektir.

-1 Haziran 2021 tarihinden önce Yüksek kalitede ve Express kalitede yedeklenen fotoğraf ve videolar Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeyecektir.

-Orijinal kalitede fotoğraf ve videolar ise Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeye devam edecektir. Fotoğraf ve video yedekleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

-1 Haziran 2021’den sonra Orijinal kalitede yedeklenip daha sonra Yüksek kalitede sıkıştırılan fotoğraflar Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecektir.”

Google’ın da söylediği üzere 1 Haziran öncesinde yaptığınız fotoğraf yedeklemeleri, yeni dönemdeki kotadan düşmeyecek. Bu açıdan bugün elinizdeki / telefonunuzdaki tüm fotoğrafları yedeklemeniz mantıklı olacaktır.

Yeni dönemde fotoğraf yedeklemeyi, depolama alanını dert etmeden sürdürmek için Google One abonesi olmanız gerekiyor.

Aylık 5,79 TL‘den başlayan paket ile tam 100 GB depolama alanı alabiliyorsunuz. Aylık 200 GB alanı ise 11,59 TL’ye sunan bu paketin detayları ve diğer faydalı özellikleri direkt olarak burada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısa süre önce Google Fotoğraflar için yeni yönetim araçları da gelmişti

Google, kalan depolama alanınızı öğrenme, depolama alanını temizleme ve daha fazla depolama alanı alma için depolama alanı yönetim aracını kullanıma sundu.

Google’a göre yeni araçlar ile tam olarak şunlar yapılabiliyor:

-Kalan depolama alanınızı öğrenebilirsiniz.
-Öğeleri Google Hesabınıza ne sıklıkta yedeklediğinize bağlı olarak depolama alanınızın ne kadar süre yeteceği hakkında tahmin alabilirsiniz.
-Depolama alanı kotanıza dahil bulanık fotoğraflar, ekran görüntüleri ve büyük videolar gibi silmek isteyebileceğiniz öğeleri inceleyebilirsiniz.
-Google One planıyla (kullanılabilen yerlerde) daha fazla depolama alanı satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor