reklamı kapat

POPÜLER

gmail

Gmail için kullanıma sunulan faydalı Google Fotoğraflar imkanı

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi konumunda yer alan Gmail için kullanıma sunulan faydalı Google Fotoğraflar imkanı gündemde.

Gmail hayatımızın ayrılmaz bir parçası halinde. Platformda hemen herkesin bir hesabı bulunuyor ve sürekli olarak geliştirmeler sürüyor.

İşte bu geliştirmelerin en yenisi artık kişilerin e-posta’larda eklenti olarak gelen fotoğrafları direkt olarak Google Fotoğraflar içerisine kaydetmesine imkan tanıyor. 

Bu gerçekten çok kullanışlı görünüyor. Daha önce kişilerin e-posta ile gelen fotoğrafları Google Fotoğraflar içerisine alması için önce bilgisayarlarına indirmesi daha sonra da tekrar yüklemesi gerekiyordu. Elbette bu ciddi zaman israfı oluyordu.

Yeni özellik aynı hesap üzerinden aktarımı saniyeler içerisine yapıyor ve bu da gerçekten büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Bu tarz ufak imkanlar sunulan deneyime devasa bir ilerleme katabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gmail özelliği sevindirirken, Google Fotoğraflar için yeni dönem kapıda

Bunu hatırlatmak adına sizlerle tekrardan paylaşmak istiyoruz. Google Fotoğraflar için 1 Haziran sonrasında yüksek kalitede sınırız depolama sona eriyor. Firma bu konuyu şöyle açıklıyor:

“Google Fotoğraflar şu anda aşağıdaki yedekleme seçeneklerini sunar:

-Ücretsiz, sınırsız Yüksek kalitede depolama.
-Ücretsiz, Ekspres kalitede depolama (belirli pazarlarda kullanıma sunulmuştur).
-15 GB’ye kadar ücretsiz, Orijinal kalitede depolama (Fotoğraflar, Gmail ve Drive arasında paylaşılır) ve Google One kapsamında sunulan ek depolama alanı.

1 Haziran 2021’den itibaren, Yüksek kalite ve Express kalite içerikler Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecektir.

-1 Haziran 2021 tarihinden önce Yüksek kalitede ve Express kalitede yedeklenen fotoğraf ve videolar Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeyecektir.

-Orijinal kalitede fotoğraf ve videolar ise Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeye devam edecektir. Fotoğraf ve video yedekleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

-1 Haziran 2021’den sonra Orijinal kalitede yedeklenip daha sonra Yüksek kalitede sıkıştırılan fotoğraflar Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecektir.”

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın