reklamı kapat

POPÜLER

Google Gmail

Gmail için iOS ve Android özelinde video ve sesli görüşme imkânı

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servisi konumunda yer alan Gmail için kullanıma sunulan yeni bir imkân daha var.

Gmail hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Platformda hemen herkesin bir hesabı bulunuyor ve sürekli olarak geliştirmeler sürüyor. Bugün Gmail’in iOS ve Android uygulamalarına “hızlı” video ve sesli görüşme imkânı getirildi.

Bu eskiden olduğu gibi davetiye gerektirmeyen ve bu sayede hızlı çalışan yeni özellik, direkt olarak sohbet kısmına birebir görüşmeler için dahil edilmiş durumda. Gmail içerisinde sohbet ettiğiniz birisini artık hiç olmadığı kadar hızlı şekilde sesli ya da görüntülü olarak arayabiliyorsunuz.

Aslında ilk duyurusu daha önce yapılan bu özellik, artık herkes için aktif ediliyor. Ancak özelliğin şu an her uygulamada görünmediğini belirtelim. Google burada kademli çıkış yapıyor ve bu açıdan özelliğin siz gelmesi 1-2 günü bulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gmail için en son dikkat çeken özellik Google Fotoğraflar ile alakalı olmuştu

Servis çıkan faydalı özelliklerin en yenisi, kişilerin e-posta’larda eklenti olarak gelen fotoğrafları direkt olarak Google Fotoğraflar içerisine kaydetmesine imkân tanıyordu. 

Bu gerçekten çok kullanışlı bulundu ve sevildi. Daha önce kişilerin e-posta ile gelen fotoğrafları Google Fotoğraflar içerisine alması için önce bilgisayarlarına indirmesi daha sonra da tekrar yüklemesi gerekiyordu. Elbette bu ciddi zaman israfı oluyordu.

Yeni özellik aynı hesap üzerinden aktarımı saniyeler içerisine yapıyor ve bu da gerçekten büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Bu tarz ufak imkanlar sunulan deneyime devasa bir ilerleme katabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın