reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar için sınırsız yedekleme iptali öncesi yeni özellikler geldi

Google Fotoğraflar için 1 Haziran öncesinde önemli bir güncelleme yapıldı. Firma depolama yönetimini kolaylaştırdı.

Google Fotoğraflar için 1 Haziran sonrasında yüksek kalitede sınırız depolama sona eriyor. Firma bu konuyu şöyle açıklıyor:

“Google Fotoğraflar şu anda aşağıdaki yedekleme seçeneklerini sunar:

-Ücretsiz, sınırsız Yüksek kalitede depolama.
-Ücretsiz, Ekspres kalitede depolama (belirli pazarlarda kullanıma sunulmuştur).
-15 GB’ye kadar ücretsiz, Orijinal kalitede depolama (Fotoğraflar, Gmail ve Drive arasında paylaşılır) ve Google One kapsamında sunulan ek depolama alanı.

1 Haziran 2021’den itibaren, Yüksek kalite ve Express kalite içerikler Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecektir.

-1 Haziran 2021 tarihinden önce Yüksek kalitede ve Express kalitede yedeklenen fotoğraf ve videolar Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeyecektir.

-Orijinal kalitede fotoğraf ve videolar ise Google Hesabınızın depolama alanı kotasından düşülmeye devam edecektir. Fotoğraf ve video yedekleme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

-1 Haziran 2021’den sonra Orijinal kalitede yedeklenip daha sonra Yüksek kalitede sıkıştırılan fotoğraflar Google Hesabı depolama alanı kotanızdan düşülecektir.”

İşte bu yeni dönem öncesinde servis için faydalı bir güncelleme yapıldı. Kalan depolama alanınızı öğrenme, depolama alanını temizleme ve daha fazla depolama alanı alma için depolama alanı yönetim aracı kullanıma sunuldu.

Google’a göre yeni araçlar ile tam olarak şunlar yapılabiliyor:

-Kalan depolama alanınızı öğrenebilirsiniz.
-Öğeleri Google Hesabınıza ne sıklıkta yedeklediğinize bağlı olarak depolama alanınızın ne kadar süre yeteceği hakkında tahmin alabilirsiniz.
-Depolama alanı kotanıza dahil bulanık fotoğraflar, ekran görüntüleri ve büyük videolar gibi silmek isteyebileceğiniz öğeleri inceleyebilirsiniz.
-Google One planıyla (kullanılabilen yerlerde) daha fazla depolama alanı satın alabilirsiniz.

Animated GIF showing a Pixel phone with the personalized estimate tool running.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Fotoğraflar için kısa süre önce başka yenilikler de duyuruldu

Fotoğraflar uygulamasında artık bir şifre / parmak iziyle kilitlenebilir dosya sistemi yer alıyor. Buraya çok özel hassas fotoğraf ile videolar konabiliyor.

Bu arada Fotoğraflar yakında içerisine yüklenen fotoğrafları hareketli animasyonlar haline de getirebilecek. Böylece fotoğraflara tek tuşla adeta can gelecek.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor