reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Rusya

Netflix oyun planları bir kez daha gündemde; yeni bilgiler geldi

Dünyanın en büyük video platformlarından Netflix, biliyorsunuz film ve dizi yanında oyun tarafında da gelecek planları yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bazı iddialara göre Netflix, oyun konusunda global adımlar atacak bir yönetici arayışı içerisinde.

Daha önce de söylediğimiz gibi firma şu an oyun dünyasında çok fazla yer almıyor. Şirket şimdilik daha çok oyunlardan uyarlanan, oyunlar üzerine kurulan film / dizi içeriklerine yatırım yapıyor.

Ancak yine de Netflix’in sevilen serisi Stranger Things için destek verdiği bir oyunu bulunuyor. İşte bu alanda firmanın başka gelecek planları bulunuyor.

Yeni bilgilere göre firma abonelerine paket yanında verilecek oyunlar sunmak istiyor. Kaynaklar bunun ufak bir Apple Arcade hizmeti gibi düşünülmesini istiyor.

Firma söylendiği kadarıyla abonelerine kendi özel oyunları yanında bağımsız stüdyolardan aldıkları oyunları da sunmak istiyor.

Bu olası oyun hamlesinin yakında olmadığı da belirtiliyor. Kaynaklara göre çıkış 2022’de olacak. Fakat henüz bu da kesinleşmiş değil. Netflix henüz süreç için fazla detay sızdırmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix oyun pazarında ses getirecek gibi görünüyor

Firmanın abonelerine özel oyunlar verme planı elbette kağıt üzerinde çok mantıklı görünüyor. Netflix’in oyun için ekstra ücret istemesi ya da özel abonelik paketleri oluşturması ise şimdilik pek beklenmiyor.

Ancak büyük oyunlar sürece dahil olursa daha pahalı özel paketler gelebilir. Bu arada oyunların nasıl oynanacağı konusunda pek bir bilgi yok. Firma eğer mobil oyunlara odaklanırsa, oyunlar direkt olarak Netflix uygulamasında sunulabilir.

Ayrıca süreçte Google Stadia gibi uzaktan / internet üstünde oyun keyfi de sunulabilir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın