reklamı kapat

POPÜLER

iMac
iMac
iMac

Yeniden tasarlanan 24 inçlik iMac parçalarına ayrıldı

iFixit, kısa bir süre önce satışa sunulan yeni iMac modelini parçalara ayırdı. iFixit’in parçalara ayırdığı yeni iMac modelinde 8 çekirdekli bir işlemci, 8 çekirdekli bir grafik işlemcisi ve 8 GB RAM yer alıyor.

8 çekirdekli GPU’ya sahip modelin 7 çekirdekli GPU’ya sahip modelden farklı bir iç tasarıma sahip olduğundan söz ediliyor. iMac tabanında tek bir soğutma fanı ve bir ısı emici yer alırken, üst düzey 8 çekirdekli GPU modellerinde ısı emicilerle birlikte iki adet fan ve bir adet ısı borusu bulunuyor. Apple logosunda iki ana metal plaka ve anten donanımı için bir adet RF geçişi yer alıyor. iFixit, 24 inçlik iMac’te kullanılan yapışkanın iPad’de kullanılan yapışkan kadar etkili olmadığı ve kolay bir şekilde parçaların çıkarılabildiği ifade ediliyor. Yeni iMac‌’in ön tarafında tek bir cam kullanıldığı için ön tarafa ulaşımın kolay olduğu belirtiliyor. M1 işlemcisinin soğutulma işleminin bakır bir ısı boru ve iki adet kısa soğutucu sayesinde sağlandığı dile getiriliyor. Bilgisayarın içinde SK Hynix bellek, Kioxia NAND flash depolama, Apple tasarımı ‌M1‌ işlemci ve Bluetooth / Wi-Fi modülün yer aldığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iMac modelinin tamir edilebilirlik puanı açıklandı mı?

iFixit bilgisayarın tamir edilebilirlik puanını ise henüz paylaşmadı. Bilgisayarla ilgili detaylı analizine devam eden iFixit kısa bir süre içerisinde puanı paylaşması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi Çekebilir

Amazo imzalı uçabilen güvenlik kamerası ile tanışın