reklamı kapat

POPÜLER

Apple iMac Pro

32 inç iMac gelmiyor ancak yeni iMac Pro yolda; işte iddia edilen tasarımı

Teknoloji devi Apple’dan çok sayıda yeni Mac bilgisayar geliyor. İşte bunlar arasında bir iMac Pro da bulunuyor. İşte ortaya atılan tasarımı;

Kısa süre önce bir açıklama yapan Bloomberg, Apple’ın 27-inç Intel işlemcili modelin yerini alacak M1’li 32-inç iMac’i rafa kaldırdığını da duyurdu. Bu bekleyenler için gerçekten kötü oldu. Firma şimdilik sadece 24 inç M1’i modele odaklanmak istiyor.

Ancak bu Apple’dan 32 inç ekranlı bir iMac’in gelmeyeceğini göstermiyor. Çünkü bir kaynağa göre 32 inç ekranlı iMac Pro yolda bulunuyor.

Geçtiğimiz aylarda Intel işlemcili mevcut iMac Pro’nun satışını sonlandıran firma, Apple Silikon işlemcili yeni modeli M1’li iMac ile benzer şekilde tasarlayacak gibi görünüyor.

Elbette bu kesin değil ancak uzay grisi renginde gelecek denilen yeni nesil iMac Pro, normal iMac gibi beyaz değil siyah çerçeveler üzerine kurulabilir.

Hoparlörlerinin çok iyi olduğu iddia edilen yeni Pro, SD kart yuvasına, dört adet Thunderbolt girişine ve RJ45 ethernet portuna da sahip olacak.

Bu modelin ilk iMac Pro’dan ucuz olacağı ancak yine de bütçe dostu bir bilgisayar olmayacağı aktarılıyor. Bu da profesyonellere özel bir makine olarak doğal karşılanıyor.

Yen nesil iMac Pro’daki 32 inç ekranın 6K çözünürlük sunacağı ve bir ihtimalle Mini-LED temelli olacağı tahmin ediliyor. Ancak bu da henüz netleşmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iMac Pro yanında Apple Silikon temelli Mac Pro da yolda bulunuyor

Bu modelin geldiği uzun süredir biliyordu. Yeni bilgilere göre ufak boyutlu Mac Pro’da gerçekten çok yüksek donanım özellikleri olacak. Bloomberg’e göre Mac Pro’da toplam 20 çekirdekli ya da 40 çekirdekli işlemci seçenekleri olacak.

Bu Apple Silikon’lu Mac Pro’nun en üstte tam 128 çekirdekli bir GPU konfigürasyonu taşıyacağı da aktarılıyor. Şimdilik bu modelde de maksimum 64 GB RAM sunulacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın