reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro için son tasarım tam olarak böyle olacak

Apple’ın yaz sonunda gelecek iPhone 13 modelleri hakkında bu sefer 13 Pro özelinde bir tasarım sızıntısı yapıldı. Son çizgi bu olacak.

iPhone 13 Pro, bir kaynak tarafından yapılan aşağıdaki paylaşıma göre tasarımsal olarak tamamlanmış durumda.

Telefon artık son sızıntıya göre devasa bir fark taşımıyor. Yani karşımızda iPhone 12 Pro ile benzer bir gövde tipi var.

Ancak yeni bir telefon olarak elbette bazı farklar yok değil. Örneğin yukarıya alınan ahize sayesinde telefonda hatırı sayılır oranda daha ufak bir çentik yer alıyor.

Daha önce duyduğumuz kadarıyla yeni modellerden kalınlık bir miktar artıyor. Burada dev bir artış yok. Çünkü iPhone 13’lerin 7.57 mm kalınlıkta olacağı aktarılıyor. iPhone 12’ler ise 7.4 mm kalınlığa sahipti.

Apple ayrıca yeni seride kamera modülünü 13 Pro ve 13 Pro Max özelinde artırıyor. Bu arada tüm iPhone 13 ailesinde kameraların lensleri de iPhone 12’lere oranla bir miktar büyüyor. Burada en büyük artış 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde olacak.

13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde Apple’ın daha büyük sensör kullandığı da aktarılıyor. Bu da fotoğraf kalitesinin artacağı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max, ekranlarıyla fark yaratacak

İki telefon modelin de de Samsung tarafından üretilen 120 Hz’lik OLED ekranlar yer alacak. 13 mini ve 13’de ise 60 Hz OLED ekranlar kullanılacak.

En yüksek akıcılık için 13 Pro’ya çıkılmasının zorunlu olması kullanıcıları halen biraz üzüyor. Pro modeller yüzde 99 ihtimalle yine 999 dolardan başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın