reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro Max tasarımını gösteren yeni video [İzle]

Apple’ın yaz sonunda gelecek dört yeni iPhone modelinin en iyisi ve büyüğü olacak iPhone 13 Pro Max için tasarımı gösteren yeni video çıktı.

Advertisement

iPhone 13 Pro Max modelini gündemde getiren bu videonun arkasında büyük YouTube kanallarından Unbox Therapy yer alıyor.

Kanal bu videoda tam olarak 13 Pro Max için hazırlanan oldukça gerçekçi bir maketi gözler önüne seriyor.

Bu maketin orijinal modelin ölçüleri üzerine hazırlandığı aktarılıyor ve 13 Pro Max için gerçek son tasarım bu olacak bilgisi veriliyor.

Peki 12 Pro Max ile 13 Pro Max arasında tasarımsal olarak ne fark var? Şimdilik iki tane fark görünüyor. İlk olarak 13 Pro Max’in arka kamera modülü biraz daha büyük. Yeni modelde sensörler ile beraber optikler büyüyor.

Aynı zamanda 13 Pro Max’in çentiği, yukarıya taşınan ahize ile 12 Pro Max’e oranla daha ufak. Bunun haricinde bir tasarım farkı gözlenmiyor. Tüm iPhone 13 ailesinde iPhone 12’lere oranla daha ufak çentikler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro Max ve 13 Pro’da 120 Hz ekranlar olacak

Pro modellerin 2021’deki en büyük yenilikleri bu Samsung’dan gelen LTPO temelli OLED ekranlar olacak. Telefonlar 120 Hz ekranlar ile çok akıcı bir deneyim getirecek.

Apple, iPhone 13 mini ve iPhone 13 modellerinde ise 60 Hz OLED ekran kullanacak. Yani yüksek akıcılık için Pro seviyesine çıkmak zorunlu olacak.

Bu elbette üzücü görünüyor. Çünkü Apple, her zaman olduğu gibi iPhone 13 Pro için kapıyı tam 999 dolardan açacak. Bu fiyat birçok kişi için çok yüksek.

Türkiye’de de 13 Pro’nun 15 bin TL’den başlaması bekleniyor. Ancak bu kesin değil. Çıkışta fiyatlar daha düşük ya da yüksek olabilir.