reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 ailesi için bu sefer boyutsal veriler gündemde

Apple’ın yaz sonunda gelecek iPhone 13 modelleri hakkında yeni detaylar gündeme gelmeye devam ediyor. Modellerde kalınlık biraz artıyor.

iPhone 13 ailesi, yukarıya alınan ahize ile daha ufak bir çentik taşıyor. Modeller hakkında gelen son verilere göreyse kalınlık bir miktar artıyor. Burada elbette dev bir artış yok.

Hatta telefonlardaki artışı anlamak mümkün bile olmayabilir. Çünkü iPhone 13’lerin 7.57 mm kalınlıkta olacağı aktarılıyor. iPhone 12’ler ise 7.4 mm kalınlığa sahipti.

Apple, yeni seride kamera modülünü 13 Pro ve 13 Pro Max özelinde artırıyor. MacRumors tarafından hazırlanan aşağıdaki görseller buradaki ufak artışı gözler önüne seriyor.

Bu arada tüm iPhone 13 ailesinde kameraların lensleri de iPhone 12’lere oranla bir miktar büyüyor. Burada en büyük artış 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde olacak.

Yeni modellerde lensler biraz daha dışa doğru genişliyor. Bu da aşağıdaki ikinci görsel gözler önüne seriyor. Daha büyük lensler, şimdilik daha iyi fotoğraf kalitesine işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro modellerinden Samsung imzalı ekranlar olacak

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde kesin olarak 120 Hz OLED ekranlar olacak ve bu ekranlar tamamen Samsung’dan gelecek.

Apple’ın 13 mini ve 13 modellerinde ise 60 Hz OLED ekran kullanacağı biliniyor. Bu ekranlar için Apple’ın Samsung dışında başka tedarikçiler seçme ihtimali bulunuyor.

iPhone 13 Pro’lardaki 120 Hz OLED ekranlar LTPO temelli olacak. Yani ekranlar yüksek yenileme hızını düşük enerji sarfiyatı ile getirecek.

Bu ekranlarda 120 Hz için dinamik bir kullanım da bekleniyor. Yani ekranların sürekli olarak 120 Hz çalışması beklenmiyor. Enerji tasarrufu için bu önemli görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın