reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 13 serisi için çentik boyutunu gösteren yeni sızıntı

Apple’ın yaz sonunda gelecek yeni iPhone 13 ailesi için bir çentik sızıntısı daha yapıldı. Çentik ciddi ciddi biraz ufalıyor. İşte detaylar;

iPhone 13 ailesi, aşağıda görebileceğiniz 13 Pro özelinde hazırlanan plastik modele göre kesin olarak iPhone 12’lerden daha fazla ufak bir çentikle geliyor.

Bu modelin resmi üretim verilerinden hazırladığı ve bu açıdan doğru bir gösterim yaptığı aktarılıyor. Buna göre 13 Pro’nun çentik genişliği 12 Pro’ya oranla 34.83 mm seviyesinden 26.80 mm seviyesine iniyor.

Apple’ın yeni modellerin çentiğinde ahizeyi yukarı aldığı ve kameranın yerini değiştirdiği de görülüyor.

Teknoloji devi Apple’ın çentiği ancak 2022’de tamamen kaldıracağı düşünülüyor. Bunun da ekrana entegre Touch ID ile olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu arada Apple’ın iPhone 13 modelleri için de bir ekrana entegre Touch ID planı olabilir. Bu halen kesin değil ancak telefonlar hem Face ID hem de ekrana entegre Touch ID ile gelebilir yorumları yapılıyor.

Bu çok olası değil ancak Touch ID’nin geri gelmesini isteyen çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Çünkü korona döneminde Face ID maskeler ile çalışmıyor. Apple bu durumu geçici olarak Apple Watch üzerinden kilit açma ile çözmek istiyor.

iPhone 13

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi için başka neler biliyoruz?

  • -Yeni modellerin hepsi ortak olarak LiDAR tarayıcı ile geliyor.
  • -13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde 120 Hz OLED ekran olacak.
  • -Yüksek ihtimalle sadece 13 Pro’larda 1 TB depolama sunulacak.
  • -Pro modellerin gövdesi daha az parmak izi tutacak.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın