reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 için sızan koruyucu cam, çentik boyutunu netleştiriyor

iPhone 13 ailesi için ilk defa somut sayılacak bir sızıntı yapılmış durumda. Bu sızıntı ile modellerin çentik boyutu netleşiyor.

2021 Eylül ayında gelecek iPhone 13 ailesi için yukarıda gördüğünüz görsel, 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç modeller için hazırlanmış ekran üstü cam örneklerini karşımıza getiriyor. İşte buradan telefonların iPhone 12’lerden biraz daha ufak bir çentik ile geleceği anlaşılıyor. Yani artık kesin olarak 2021 iPhone’larda da çentik ortadan kalkmıyor. Ancak çentiğin ufalması genel olarak kişiler arasında olumlu karşılanıyor.

Apple’ın çentiği 2022 iPhone’lardan kaldıracağı düşünülüyor. Çerçeve kalınlıkları ise değişmeyecek gibi görünen iPhone 13 ailesi, en son 13 Pro özelinde bir ekran detayı ile gündeme gelmişti. iPhone 13 Pro’larda yüzde 100 kesin olarak Samsung imzalı 120 Hz LTPO temelli OLED ekranlar yer alacak bilgisi gündemde ses getirmişti. Hatta bu ekranların 2021’in ilk yarısı içerisinde seri üretime alınacağı aktarılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisi hakkında başka neler biliyoruz?

Kaynaklara göre iPhone 13’lerde 1 TB depolama alanı sunulacak. Apple şu an iPhone 12’lerde maksimum 256 GB, iPhone 12 Pro’larda ise 512 GB dahili depolama sunuyor. Apple, halen kesin değil ancak yeni telefonlar ile Touch ID’yi de yeniden iPhone’a dünyasına döndürebilir.

Firmanın yeni modellerde Touch ID ile Face ID’yi bir arada sunma ihtimali bulunuyor. Bunun arkasında da hep söylediğimiz gibi artan maske kullanımı yer alıyor. Bu arada yeni ailede artık tüm modellerde LiDAR sensörü bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlardaki LiDAR aşağıdaki gibi imkanlar getirecek