reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan ilginç hamle: “Drone ile telefon sevkiyatı”

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yurt dışında ilginç bir deneme yapmaya başladı. Firma artık drone ile telefon sevkiyatı yapıyor.

Günümüzde birçok firma drone ile sevkiyat / kargo taşıma için çalışmalar yapıyor. Bu konuda pizza dağıtımı için dahi drone’ların kullanılması düşünülüyor. Bu konuya teknoloji devi Samsung da uzak kalmak istemedi. Bu yüzden firma İrlanda merkezli olarak Manna Drove Delivery ile bir ortaklık kurdu.

Bu ortaklık ile beraber Samsung, İrlanda Oranmore merkezli olarak kişilerin satın aldıkları Galaxy cihazları kapılarına drone ile göndermeye başladı. Burada Manna’nın 60 km/s hıza ve 80 metre yüksekliğe çıkabilen yukarıda gördüğünüz drone modelleri kullanılıyor. Firma bu drone’lar ile sadece 3 dakika içerisinde (Belirli bölgelerde) sevkiyat yapabiliyor ve bu da inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, her telefonu drone ile sevkiyat sürecine dahil etmemiş

Firma süreçte ayrıca ufak boyutlu diğer Galaxy ürünlerini de sevkediyor. Aktarıldığı kadarıyla Samsung Galaxy S21 serisi, Galaxy Tab S7, Galaxy Buds Pro, Galaxy Watch 3, Galaxy A52 ve Galaxy A72 modelleri drone ile taşınabiliyor. İleride sürece diğer ürünlerin de dahil edilmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın son modeli için çıkan montaj videosu