reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Drone

İşte bu sürpriz oldu; Samsung ilginç bir alana giriyor olabilir!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, gündeme ilginç bir drone gelişmesiyle geldi. Firma DJI’ın öncü olduğu bu alana girmek istiyor olabilir.

Teknolojinin birçok alanında aktif olarak yer alan Samsung, biliyorsunuz drone üretmiyor. Bu alana ilginç olarak hiç adım atmayan firma, bunu 2019’da değiştirecek izlenimi yaratıyor. Çünkü firmanın aldığı bir drone patenti ortaya çıkmış durumda. Bu drone’un en önemli özelliği dönüştürülebilir yapıda olması. Aynı zamanda pervaneleri katlanabilir yapıda tasarlanan model, her zaman taşımaya yönelik bir seçenek olarak karşımızda bulunuyor. Bünyesinde gelişmiş bir kameranın olacağı tahmin edilen ürünün, hali hazırda satılan modeller gibi birçok sensöre sahip olacağı da patent detaylarında açıkça geçiyor. Akıllı telefon, tablet ve çok ilginç olarak beyaz eşyalardan kontrol edilebileceği belirtilen Samsung drone modeli, gerçekten ilginç görünüyor. 2016 yılından bu yana bu konuya büyük ağırlık veren teknoloji devi, bir sürpriz yapacak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Drone

Samsung drone modeli gelir mi?

Bu gerçekten çok olası görünmüyor. Evet patentlere bakılırsa çalışmalar yapılıyor ancak bu pazar oldukça ufak ve DJI’ın kontrolü altında bulunuyor. Böyle bir pazara girmek istemeyeceği düşünülen firma, yine de gelecek için ilginç çalışmalar içerisinde bulunuyor. Bunları takip etmek teknoloji tutkunlarına heyecan veriyor.

İlginizi Çekebilir

Hazırlanan en ilginç robot modellerinden