reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

Türkiye’ye resmen giriş yapan OPPO’dan devrimsel kamera teknolojisi

Kısa süre önce Türkiye operasyonuna başladığını duyduğumuz OPPO, devrimsel bir kamera teknolojiyle gündemde bulunuyor. İşte tüm detaylar;

Özellikle hazırladığı nefes kesici Find X modeliyle 2018’e damgasını vuran OPPO, alanın gerçekten yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Kızaklı yapıya geçen ilk isimlerden olan firma, katlanabilir akıllı telefon da geliştiriyor. Şirket ayrıca arge tarafına da büyük önem veriyor. İşte bunun ışığında firmanın kamera tarafında geliştirdiği yeni bir devrimsel teknoloji bulunuyor. Bu teknoloji MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Geliştirilen teknoloji çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran OPPO, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Optik görüntü sabitleme de yapabilen bu teknoloji, kağıt üzerinde harika duruyor. Yeni kamera teknolojisi ise süreci tam 10 kat optik yakınlaştırma (Kayıpsız) seviyesine çıkarıyor. Resmi olarak CES 2019 ya da MWC 2019’da tanıtılacağı belirtilen teknolojinin, firmanın 2019 amiral gemisinde aktif olarak yer alacağı tahmin ediliyor. Burada ilk olarak F19 modelinin adı geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Türkiye operasyonu heyecan veriyor

Teknoloji dünyasının yükselen yıldızları arasında yer alan firma, söylediğimiz gibi artık resmi olarak Türkiye’de bulunuyor. İstanbul Ataşehir’de Türkiye ofisini açan marka, fark yaratan akıllı telefon modelleriyle sektöre yön vermeye hazırlanıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre firmanın Türkiye Genel Müdürü de Weijian Zhou olmuş durumda. 2004 yılında kurulan Çin merkezli şirket; tasarım, donanım ve performans açısından üstün özellikler taşıyan akıllı telefon modellerini çok yakında Türkiye’deki teknoloji severlerin beğenisine sunacak.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda 2018’in en garip iPhone modeli