reklamı kapat

POPÜLER

Buz Otel

Masalsı Buz Otel, birbirinden güzel yeni parçalarına kavuştu

İsveç’te yer alan Buz Otel, önümüzdeki yılın nisan ayına kadar vereceği hizmet sürecinde yepyeni sanat eserlerini beraberinde getiriyor.

Sosyal medya hesapları üzerinden gördüğümüz bazı fotoğraflar, bize “keşke” dedirtmek konusunda çok fazla zorlanmıyor. Kuzey Işıkları, Maldivler ve sayısını kolaylıkla artırabileceğimiz bu örneklerden birisi de İsveç’te yer alan Buz Otel. Dış ve iç yapısı tamamen buzdan oluşan bu olağan üstü yer tüm dünyadan turistlerin ilgisini çeken bir cazibe merkezi konumunda. Jukkasjärvi kent sınırları içerisinde yer alan otelin yıllık yenilenme sürecini tamamlayan ekip, yapılan değişimlerle birlikte iç mimaride inanılmaz bir iş ortaya koymuş durumda. Odaların içerisinde yer alan tema ve eserleri baştan sona elden geçirilmesiyle ortaya çıkan görüntüler, bölgenin şöhretine şöhret katacak cinsten.

Detaylar nefes kesiyor

Yapım sürecinde, bölge içerisinde yer alan donmuş gölden elde edilmiş buzdan blokların kullanıldığı otel baştan sona sanatçıların yeteneğinden oluşuyor. Restoran, bar, etkinlik alanı ve odaların bir arada yer aldığı otelin inşa sürecinde dünyanın farklı noktalarından gelen 13 sanatçının çalışma gerçekleştirdiğini görüyoruz. Eklenen yeni tasarımlar arasında bizim en çok dikkatimizi çekense klasik Volkswagen minibüs oldu. 13 Nisan’a 2019’a kadar hizmet vereceği açıklanan otelde bu unutulmaz deneyimi yaşamak isteyenlerinse rezervasyonlarını şimdiden yaptırmalarında fayda var. Gecelik fiyatları yaklaşık 306 dolardan başlayan otelin yeni mimarisiyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Ford köpek kulübesi