reklamı kapat

POPÜLER

game of thrones

Fotoğraf: Tuomas Kurtakko

game of thrones

Fotoğraf: Tuomas Kurtakko

game of thrones

Game of Thrones temalı buz otel hayranları “duvarın ötesine” çağırıyor

HBO’nun sansasyonel dizisi Game Of Thrones, final sezonu için bizi bir süre daha bekletecek gibi görünüyor. Ancak aynı atmosferi, Finlandiya’nın buz otelinde bizzat yaşayabilirsiniz.

HBO, buz ve ateşin şarkısını sonlandırmak için 2019’u kesin olarak işaret ettiğinden beri bir parça buruğuz. Her ne kadar bu yeni bir bilgi sayılmasa da 2018’i tamamen pas geçeceklerini resmileştirmeleri biraz can sıkıyor. Ancak tüm bu can sıkıcı bekleme süresini ilginçleştirmek mümkün. Finlandiya’daki Lapland Hotels SnowVillage, HBO Nordic iş birliğinde tamamen buzdan oluşan özel tasarımlı bir otele imza atıyor. Rusya, Ukrayna, Polonya ve Letonya’dan gelen usta heykeltıraşlarla çalışan ekibin oteli inşa etmesi 1 ay almış. Game of Thrones temalı özel odalardan dizide yer alan dekorasyonlara kadar işlenen otel, serinin hayranları için adeta ideal tatil alanı oluyor. Tabii otelin tamamen buzdan yapıldığı göz önüne alınınca soğuk sevmeyen hayranların duvarın ötesine geçmemesi daha akıllıca olabilir.

İnce detaylar

Otelde Braavos’taki Hall of Faces’ın sizi karşıladığı bir alan yer alıyor. Aynı zamanda Night King’in ürpertici mavi gözleri ve devasa cüssesinden Daenerys’in ejderhasına kadar detaylı bir çalışma gerçekleştirilen otelde 24 oda bulunuyor. Bu odaların 10’unda duvarlara işlenmiş özel buzdan heykeller yer alıyor. Hatta dilerseniz Ak Gezenler’in ürpertici bakışları altında dahi uyuyabilirsiniz. Otelin sürekli -5 derecede tutulduğunu da hatırlatalım. 8 Nisan‘da açılacak olan otele giriş 18 dolar. Odalar ise 200 dolardan başlıyor.