reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

HBO’dan enteresan Game of Thrones açıklaması

Game of Thrones‘un adı anıldığında hepimizin beklentisi aşağı yukarı aynı diyebiliriz. Final sezonu yayınlansın ve Demir Taht’a kimin oturacağı belli olsun istiyoruz. 2019’a kadar uzanacak bekleyişimiz devam ederken HBO cephesinden enteresan bir açıklama geldi.

The Hollywood Reporter geçtiğimiz günlerde HBO’nun programlar müdür Casey Bloys ile röportaj yaptı. Bu sohbette Game of Thrones, Big Little Lies ve True Detective gibi yapımlar gündeme geldi. Fakat en dikkat çekici açıklama Game of Thrones ile alakalı olandı.

Bildiğiniz gibi son yıllarda pek çok sevilen dizinin ekranlara döndürülmesine şahit oluyoruz. Prison Break, The X-Files, Will & Grace aklımıza ilk gelenler. Bu durum giderek bir Hollywood akımına dönüşüyor. Game of Thrones için final kararı alınmasına rağmen şimdiden “Nasılsa birkaç sene sonra kaldığı yerden devam eder” diye düşünen izleyiciler var. Casey Bloys ise bu konuda oldukça net: Buz ve Ateşin Şarkısı altı bölüm sonra temelli son bulacak! Öyle ki röportajda “Öyle bir şey olmayacak. Bu hikaye, Buz ve Ateşin Şarkısı bitiyor. Yeniden dönmeyecek, en baştan anlatılmayacak veya kardeş dizi olmayacak.” diyor. Fakat fark ettiyseniz bu açıklamada ufak bir sıkıntı var. O da kardeş dizi meselesi…

Aslında ne demek istiyor?

Casey Bloys burada Demir Taht’ın sahibinin daimi olacağını, hikayeye devam ederek bozmayacaklarını ifade ediyor. Fakat kardeş dizi olmayacak sözleri ilk okuduğumuzda hafif bir şaşkınlığa sebep oluyor çünkü biliyoruz ki daha Game of Thrones bitmeden beş proje üzerinde çalışmalar başlamıştı. Buradan anladığımız ise şu oluyor, bundan sonra Westeros‘la alakalı izleyeceğimiz tüm hikayeler geçmişte yaşananları konu edecek. Game of Thrones’un finalinden sonrasına ise hiç dokunulmayacak. Doğrusu HBO bu sözünü gerçekten tutabilecek mi, merak ediyoruz.

İlgili video