reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro

Yeni Apple MacBook Pro bekleyenler için kötü haber

Bugün teknoloji devi Apple’ın 2016 sonunda karşımıza çıkarttığı yeni MacBook Pro ailesinin olası yeni modelleri için kötü bir haber geldi.

Sağlam kaynaklara sahip Digitimes‘ın söylediğine göre Apple, 2018’de büyük bir MacBoook Pro güncellemesi yapmayacak. Yıllardır beklenen güncellemeyi daha yeni yaptığı belirtilen şirket, bir sonraki büyük güncelleme için de oldukça bekleyecek gibi görünüyor. Ancak bu hiçbir dahili değişikliğin yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Firmanın işlemci ve ekran kartı tarafında ufak yükseltmeler yapabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Digitimes ayrıca üretim konusunda da bilgi veriyor. Söylendiği kadarıyla Foxconn daha fazla laptop üretim sipariş almak için ciddi çalışmalar yapıyor. Bu da ana üretici Quanta Computer için oldukça kötü görünüyor. Teknoloji devinin Foxconn ile maliyetleri düşürmek ve riskleri azaltmak istediği söyleniyor.

Apple’dan bir sonraki büyük MacBook Pro güncellemesi için neler bekleniyor?

Yeni MacBook Pro ailesinde sadece USB-C portlarını bırakan ve Touch Bar’ı hayatımıza sokan Apple‘ın bir sonraki adımı ilk olarak ekran tarafında atacağı tahmin ediliyor. Şirketin bu doğrultuda önümüzdeki yıllarda OLED ekranlı MacBook Pro modelleri tanıtması bekleniyor. Ayrıca TrueDepth kamera sistemini de dizüstüne getireceği tahmin edilen şirketin, yeni dahil ettiği Touch ID‘yi buradan da kaldıracağı söyleniyor. Bu konuda henüz somut hiçbir detay bulunmazken, mevcut modellerin uzun süre aynı şekilde kalacağı artık kesinleşmiş görünüyor.

İlgili Video