reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Air

Apple’ın yeni uygun fiyatlı MacBook Air model için kötü haber

Teknoloji devi Apple, uzun süredir uygun fiyatlı bir MacBook Air modeli ile gündeme geliyor. İşte bu birçok kişiyi heyecanlandıran model için maalesef kötü bir haber bulunuyor.

Kısa bir özet geçmek adına Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz aylarda Apple’ın mevcut modellerden daha ucuz bir MacBook Air modeli tanıtacağını açıklamıştı. Daha sonra süreci detaylandıran DigiTimes, merak edilen cihazda 13,3 inç 2560×1600 piksel bir ekranın yer alacağını belirtti. 13,3 inç MacBook Pro kadar çözünürlük sunacağı belirtilen cihazın, burada LG Display‘den gelen panelleri kullanacak gibi görünüyor. Yeni ortaya çıkan bilgiler ise cihaz için biraz daha bekleneceğini gösteriyor. Yine DigiTimes‘a göre Apple, yeni dizüstünün üretimini 2018’in ikinci yarısına (Daha önce mayıs deniyordu) bırakmış durumda.

Bu açıdan WWDC 2018 kapsamında satışa çıkartılması ihtimal dışında kalan dizüstü, ancak haziran ayından sonraki dönemde karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bu da elbette birçok kişi için kötü görünüyor. Daha önce yıl sonuna kadar bu modelden 6 milyon adet sevk etmeyi planladığı belirtilen teknoloji devi, şu an en ucuz 12 inç MacBook modelini 6.299 TL’ye satıyor. Türkiye’de en ucuz MacBook Air ise 4.599 TL’ye satılıyor. Daha iyi özelliklere sahip model içinse tam 5.599 TL ödeme yapılması gerekiyor. Bu merak edilen cihazın ise 899 dolar yurt dışı fiyatından raflara çıkması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan 2018’de başka ne bekleniyor?

Şirketin 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunlardan iki tanesinin 5.8 inç (İkinci jenerasyon iPhone X) ve 6.5 inç (iPhone X Plus) OLED ekran kullanacağını belirtiliyor. LCD ekranlı modelin ise 6.1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Daha önce 2018’de geleceği söylenen gerçekten modüler profesyonel bilgisayarı Mac Pro‘nun ise 2019’da kaldığı biliniyor.

İlgili Video

Tüm dikkat çeken yenilikleriyle MacBook Pro