reklamı kapat

POPÜLER

Google Fuchsia OS

Google’ın gizemli işletim sistemi Fuchsia OS için dikkat çeken Android detayı

İnternet devi Google, biliyorsunuz uzun zamandır Fuchsia OS isimli yeni bir işletim sistemiyle gündeme geliyor. Yeni elde edilen bilgiler ise önemli bir sorunun cevabını veriyor.

Hem mobil hem de masaüstü için evrensel tasarlandığı söylenen Google Fuchsia OS, halen deneysel yapısını ve gizemini korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ön sürümün denenmesi için  buradan ulaşabileceğiniz bir demosu hazırlanan işletim sistemi, Android ve Chrome OS gibi Linux yerine Magenta kernel altyapısını kullanıyor. Bu açıdan sıfırdan yapıldığı söylenen işletim sistemi, şirketin geleceğinde büyük bir yer alacak gibi duruyor. Ortaya çıkan son bilgiler ise Fuchsia OS‘un Android uygulamalarını çalıştırabileceğini gösteriyor. Yani yeni işletim sistemi çıktığı zaman Android’i tamamen ortadan kaldırmayacak firma, geleceğe adım atarken devasa uygulaması mağazasını da beraberinde götürecek. Android uygulamalarına herhangi bir emülatör aracılığıyla değil doğal olarak destek vereceği söylenen sürüm, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Fuchsia OS ne zaman tanıtılacak?

Şirketin bu gizemli sürümü I/O 2018 kapsamında resmi olarak kamuoyuna tanıtabileceği bazı tahminler arasında yer alıyor. Açık kaynak kodlu olarak ilerlediği için gelişim aşamaları takip edilebilen yeni nesil işletim sistemi, gerçekten merak ediliyor. IoT yani nesnelerin interneti donanımlarına da uyumlu olan sistem, evrensel bir gelecek sunacak gibi duruyor.

İlgili Video

Şirketten binlerce haya kurtaracak önemli sistem