reklamı kapat

POPÜLER

ZTE
ZTE
ZTE

ZTE, çift çentikli akıllı telefon konusunda kararlı görünüyor

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden ZTE, geçtiğimiz haftalarda çift çentikli akıllı telefonuyla gündeme gelmişti. Yeni alınan bir patent ise firmanın çift çentikli akıllı telefon konusunda gerçekten oldukça kararlı olduğunu gösteriyor.

Yukarıda bahsettiğimiz telefon ZTE‘nin Iceberg kod adlı bir modeli. Henüz konsept aşamasında yer alan bu model, görebileceğiniz üzere hem üstten hem de altta bir çentiğe sahip. Üst çentikte alıştığımız ahize, sensör ve kamera yer alırken, alt çentik ise bir hoparlör barındırıyor. Bu sayede çok daha ince çerçeveler ve stereo ses elde etmeyi başaran firma, yeni aldığı patent ile yine çift çentikli bir modeli karşımıza çıkartıyor. Iceberg‘den daha gerçekçi bir tasarım taşıyan bu model, üst çentikte kamera alt çektikte ise fiziksel bir home butonu barındırıyor. Mevcut teknolojiler ışığında ekran gövde oranını bu şekilde zorlamayı planladığı görülen firma, gerçekten ilginç bir yapı kuruyor. Ancak bunun kullanıcılar tarafından çok fazla beğenilmediği söyleniyor. Kişiler açıkça çentiki bir telefona para vermek istemediğini belirtiyor. Burada ise bir değil iki çentik yer alıyor. Google daha üst çentiği Android’e tam olarak entegre edememişken, ikinci çok da iyi durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ZTE
ZTE

ZTE’nin bu telefonları satışa çıkar mı?

Bunu kesin olarak bilemiyoruz. Ancak sektöre yakın sağlam kaynaklar 2019’un ortasından önce bu tarz modellerin karşımıza çıkmayacağını belirtiyor.

İlgili Video

Yakında tanıtılacak çentikli telefonlardan LG G7 ThinQ