reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Axon 9 Pro

ZTE geri geliyor; işte resmi olarak yayımlanan ilk görseliyle Axon 9 Pro

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden ZTE, ABD ile yaşadığı sorunlardan sonra yeniden alana geri dönüş yapıyor. Burada karşımıza ilk olarak Axon 9 Pro çıkıyor.

ZTE, geçtiğimiz dönemde İran ambargosunu deldiği gerekçesiyle Amerika tarafından cezalandırılmış ve firmanın Amerikan üretimi yazılım ile donanımları kullanması yasaklanmıştı. Bu durum sonrasında mecburen sessizliğe boğulan firma, işlerin “tedarik konusunda yoluna koyulmasıyla” yeniden geri geliyor. Halen Amerikan hükümeti çalışanlarının Huawei ile beraber kullanması yasaklı olan ZTE telefonlar arasına, IFA 2018 kapsamında Axon 9 Pro ekleniyor. Pro takısı olmayan bir versiyonunun da geleceği iddia edilen telefon, firmanın resmi paylaşımıyla karşımızda bulunuyor. Çentikli bir tasarım üzerine kurulan Axon 9 Pro, arkasında çiftli bir kamera sistemi taşıyor. Parmak izi sensörü de arkasında yer alan model, gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve en az 6 GB RAM‘den alacak deniyor. Model bu kombinasyon ile Geekbench’ten tek çekirdekte 2.400, çok çekirdekte 8.785 puan alıyor. QhD+ bir AMOLED ekran üzerine kurulacağı söylenen telefon, maalesef ön yüzünde geniş bir alt çerçeve taşıyor. Model resmi olarak 30 Ağustos tarihinde tanıtılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ZTE Axon 9 Pro

ZTE Axon 9 Pro’ya ek olarak çift çentikli bir akıllı telefon üzerinde de çalışıyor

Yukarıda bahsettiğimiz telefon ZTE‘nin Iceberg kod adlı bir modeli. Henüz konsept aşamasında yer alan bu model, görebileceğiniz üzere hem üstten hem de altta bir çentiğe sahip. Üst çentikte alıştığımız ahize, sensör ve kamera yer alırken, alt çentik ise bir hoparlör barındırıyor. Mevcut teknolojiler ışığında ekran gövde oranını bu şekilde zorlamayı planladığı tahmin edilen firma, gerçekten ilginç bir yapı kuruyor. Ancak bunun kullanıcılar tarafından çok fazla beğenilmeyeceği tahmin ediliyor.

İlgili Video

Firmanın çift ekranlı akıllı telefonu Axon M