reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google

Google, koyduğu en büyük hedefine ulaştı

İnternet devi Google, sunduğu hizmetleri devam ettirebilmek için çok büyük enerji harcıyor. Dünyanın en büyük veri merkezlerini işleten ve dünya çapında birçok ofise sahip olan firma, bu alanda geçen yıl koyduğu bir hedefe ulaşmayı başarmış görünüyor.

Advertisement

Büyük şirketler son yıllarda çevre konusunda birbirleriyle yarışıyor. İşte bu konuda en önemli isimlerden Google, 2017 yılında ihtiyaç duyacağı tüm enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan sağlayacağını açıklamıştı. Kısa süre önce yapılan açıklamaya göreyse bu hedefe resmen ulaşıldı. Artık ihtiyacı olan enerjinin yüzde 100‘ün yenilenebilir enerji kaynaklarından satın alan firma, bunu dünya genelinde gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor. Bu adımıyla çevreye çok zararı bulunan fosil yakıtların kullanımını azaltma konusunda büyük bir adım atan firma, enerji yatırımlarını temiz olanlara zorluyor. Dünyanın en değerli teknoloji şirketlerinden olmanın verdiği rahatlıkla alana büyük yatırım yapan firma, daha çok rüzgar ve güneş enerjisini kullanıyor. Ulaştığı seviye ile Amazon, Microsoft ve Apple‘ın oldukça önünde yer alan firma, herkese örnek olacak bir noktada bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’ın bu adımı temiz gelecek için çok önemli

Şirketin yaptığı kendi yatırımlar ve duyduğu büyük ihtiyaç temiz enerji yatırımları adeta zorunlu hale getiriyor. Büyük isimler ile iş yapmak isteyen enerji şirketleri artık fosilden uzaklaşıyor ve bu da daha temiz bir çevre anlamına geliyor. Küresel ısınmaya karşı daha fazla çalışmanın yapılması gerekiyor ve bu konuda Türkiye’de de büyük yatırımlar bulunuyor. Özellikle rüzgar gülü inşası konusunda inanılmaz bir artış görülüyor.

İlgili Video

Şirketin en büyük gelecek projesi