reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple’ın yeni iPhone’larını “rekabetin önüne geçirecek” son detaylar

Teknoloji devi Apple‘ın 2018 içerisinde tanıtacağı yeni iPhone modelleri merakla bekleniyor. Ancak şirketin şimdiden iki hatta üç adım ilerisi üzerinde de çalışma gösteriyor. Gelen son bilgiler ise gerçekten dikkat çekici görünüyor.

Hatırlatmak adına Apple‘ın 2018’de üç yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunların 5,8 inç ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Bloomberg’in tecrübeli teknoloji editörü Mark Gurman ise gelecekten dikkat çeken bilgiler veriyor. Buna göre şirket gelecek modelleri için ekrana dokunmadan kontrol sunacak bir teknoloji planlıyor. Bunu TrueDepth kamera sistemiyle getirilen sensörlerden ve özel ekran teknolojisinden yararlanarak yapabileceği tahmin edilen firma, bu sayede yeni bir deneyim sunmak istiyor. Elin ekrana yakın olması gerektiği söylenen bu deneyimle pazardaki rekabetin önüne geçmek istediği belirtilen Apple, Gurman’a göre bu sürecin henüz iki yıl uzağında bulunuyor. Buna ek olarak firmanın yeni modellerinde kavisli ekran da kullanabileceğini gösteriyor. Burada Samsung Galaxy cihazlardan daha farklı bir yapının (Üstten ve alttan içe doğru) gündemde olduğu belirtiliyor. Burada da en az üç yılda bahsediliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gündemde bir de katlanabilir iPhone bulunuyor

Daha önce duyduğumuz bazı bilgilere göre ilk katlanabilir iPhone’un 2020 yılında satışa sunulabileceği belirtiliyor. Burada ekran konusunda LG Display ile çalıştığı bilinen teknoloji devi, geleceğe yönelik çalışmalarında hız kesmiyor. Ancak her zaman olduğu gibi rakiplere oranla yavaş bir ilerleme bizleri karşılıyor.

İlgili Video

iPhone X için yeni reklam filmi