reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Motiv
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv

Hayatınızı takip eden akıllı yüzük Motiv’e Android desteği [Video]

Günümüzde egzersiz takibi yapabilen birçok giyilebilir ürün bulunuyor. Bunların arasına CES 2017 fuarı kapsamında yüzük formunda giriş yapan Motiv, artık çok daha büyük kitleye hitap ediyor.

Advertisement

Gelişen teknolojiler sayesinde elektronik donanımlar inanılmaz ufaltılabiliyor. Bu altyapının geldiği son noktayı gösteren ürünlerden Motiv, artık Android cihazlarla da bağlantı kurabiliyor. Çıktığından bu yana iOS desteği bulunan ürün, artık beta formuyla büyük platformu da kapsıyor. Şimdilik Google’ın Pixel ve Samsung’un Galaxy S7, S8, S8+ ile Note 5 modellerinde çalışan uygulama, ilerleyen süreçte tüm cihazlara açılacak deniyor. Buna ek olarak Amazon üzerinden satışa çıkan akıllı yüzük, aynı zamanda dijital asistan Alexa desteği de kazanıyor. Böylece asistana sorarak yapılan kayıtlar hakkında sesli bilgi alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv
Motiv

Motiv boyunda büyük işler yapabiliyor

Ürün bünyesinde yer alan sensörler yardımıyla attığınız adımdan yaktığınız kaloriye kadar birçok kalemde veri takibi yapabiliyor. Optik olarak nabız ölçümü gerçekleştirebilen ürün, akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşiyor. Beş metre derinliğe kadar su geçirmeyen yüzük, tek şarjla tam 5 gün batarya süresi sunuyor. Titanyum dış kaplamasıyla sağlam bir seçenek olan ürün, LED ışığıyla telefon bildirimlerini de kullanıcısına aktarabiliyor. Siyah ya da roze altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle elde edilebilen Motiv, 200 dolar fiyat etiketine sahip.

Video