reklamı kapat

POPÜLER

Apple akıllı yüzük

Apple’dan dikkat çeken yeni giyilebilir ürün çalışması

Teknoloji devi Apple, geleceğine yönelik farklı patentler almaya devam ediyor. Bu sefer ise karşımızda bir akıllı yüzük bulunuyor.

Advertisement

Piyasada şu an satın alabileceğiniz birçok akıllı yüzük bulunuyor. İşte bunlar arasına bir seçenek de ilerleyen dönemde Apple’dan gelebilir. Firmanın kısa süre önce patentini aldığı olası adıyla Apple Ring, teknoloji devinin bir sonraki büyük giyilebilir ürünü olacak gibi duruyor. Watch serisi akıllı saat modelleriyle gerçekten büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan teknoloji devi, giyilebilir alanın geleceğini akıllı yüzük tarafında devam ettirebilir deniyor. Elbette patent çizimleri haricinde çok fazla bilginin olmadığı yüzük, içerisinde işlemci başta olmak üzere birçok bağlantı donanımı ile kayıt altına alınmış ve birden fazla sensöre ev sahipliği yapıyor. Yüksek ihtimalle bir titreşim motoruyla tasarlanan ürün, eğer çıkarsa kablosuz olarak şarj edilecek. Bünyesinde ufak bir dokunmatik ekran ya da yüzey yer alan akıllı yüzük, iPhone’ları kontrol etme yanında bağımsız bir ürün olarak da görev yapabilecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple şu an başka bir giyilebilir ürün geliştiriyor

O da biliyorsunuz bir artırılmış gerçeklik gözlüğü. Uzun zamandır masada olan ürünün, 2020 içerisinde resmi olarak kullanıma çıkacağı aktarılıyor. Çok merak edilen bu AR gözlüğün, piyasadaki en gelişmiş seçeneklerden olacağı tahmin ediliyor. İlginç projeler üzerinde çalışmalar yapan Apple’ın, artırılmış gerçeklik gözlüğünü çıkaracağına kesin gözlüyle bakılırken, akıllı yüzük içinse şimdilik sadece bir kağıt üstünde plan yorumları geliyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği Google Stadia