reklamı kapat

POPÜLER

iPad Photoshop CC

iPad için Photoshop CC’den hem iyi hem de kötü haber!

iPad için tam sürüm Photoshop CC versiyonu geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Halen kullanıma çıkmayan sürümden hem iyi hem de kötü bir haber var.

Adobe, uzun süre önce iPad için tam sürüm Photoshop CC uygulamasının 2019’da geleceğini müjdelemişti. Hatta sürümü için Apple da bir lansmanda özel bir gösterim gerçekleştirmiş ve kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Ancak iPadOS çıkmasına rağmen henüz beklenen Photoshop‘a kavuşamadık. Söylendiği kadarıyla uygulama çok ama çok yakında indirmeye sunuluyor. Bu elbette güzel haber. Kötü haber ise uygulamanın beklendiği gibi gelmiyor olması. Sağlam kaynaklara göre iPad’e özel Photoshop‘un bünyesinde birçok istenilen / masaüstünde yer alan özellik bulunmuyor. Kaynaklar “RAW fotoğraf düzenleme, vektör çizim, akıllı obje, katman stilleri ve maskeleme” gibi birçok kilit Photoshop özelliğinin uygulamada henüz yer almadığını belirtiyor. Bu gerçekten çok kötü görünüyor ve uygulamayı uzun süredir bekleyenleri üzüyor. Ancak elbette bu özellikler için kapı tamamen kapatılmış değil. Adobe, uygulamanın ileride yapılacak güncellemeler ile yukarıdaki eksiklerinden kurtulacağını aktarıyor. Hatta daha farklı özelliklerin de aktif edileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad için Photoshop CC çok merak ediliyor

Tahmin edebileceğiniz üzere tam Apple Pencil desteği, Creative Cloud üstünden cihazlar arası senkronizasyon, katmanlı çalışma özelliği ve PSD dosyalara verilen destekle gelen uygulama, gerçekten kullanışlı hale ancak 2020 içerisinde geçecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın gelişmiş yeni akıllı telefon modeli