reklamı kapat

POPÜLER

Photoshop
Photoshop

Photoshop 30 yaşında; işte efsanenin getirilen yeni özellikleri!

Fotoğraf düzenleme, tasarım ve montaj denildiği zaman akla gelen ilk yazılım Photoshop, 30 yaşına bastı. Buna özel büyük bir güncelleme geldi.

Adobe tarafından geliştirilen Photoshop gerçekten çok ama çok uzun zamandır hayatımızda bulunuyor. Sürekli olarak daha gelişmiş hale gelen ve şaşırtıcı derecede iyi çalışan araçlara sahip olan yazılım, 30. yaşında güzel bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ilk olarak masaüstü sürümünde yapıldı. Söylendiği kadarıyla hemen her kalemde performansı artırılan yazılım, Lens Blur filtresinin kalitesini süreci CPU’dan GPU’ya çekerek ciddi oranda artırıyor ve Content Aware Fill aracında çoklu seçimler ile hızınıza hız katıyor. Birçok kalemde algoritmaları da güncelleyen Adobe, yazılıma Mac için tam koyu arayüz modu desteği de getiriyor.

Bu arada önemli birçok değişiklik iPad için Photoshop tarafında da yapılmış durumda. Hatırlarsınız uygulama ilk çıktığında birçok özelliğin eksik olmasıyla ciddi eleştiriler almıştı. Daha sonra bu durum değişmeye başladı. Mevcut halinde Apple Pencil ile katmanlı PSD desteği sunulan uygulama, biliyorsunuz dokunmatik ekranda rahat kullanıma yönelik özelleştirilmiş bir arayüz taşıyor. Creative Cloud altyapısı sayesinde mobil ile masaüstünü bir araya getiren sürüm, artık masaüstündeki gibi otomatik olarak obje seçimi yapabiliyor. Bu yapay zeka destekli seçim aracı gerçekten çok iyi çalışıyor ve büyük zaman kazancı getiriyor. iPad sürümüne metin düzenlemesi için birçok yeni araç getiren firma, böylelikle önemli birçok eleştiriyi kapatmayı başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Photoshop hangi iPad modellerinde çalışıyor?

Ugulama iPad Pro, iPad Pro (12,9-inç), ikinci jenerasyon iPad Pro (10,5-inç), iPad Pro (9,7-inç), beşinci jenerasyon iPad, iPad Mini 4 ve iPad Air 2 modelleriyle kullanılabiliyor. Uygulamanın hem mobil hem de masaüstünde aylık abonelik ile alınan Creative Cloud aboneliği ile kullanılabildiğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Netflix’in Formula 1 yapımı ve heyecanı katlayan ikinci sezon fragmanı