reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Made in Turkey

Netflix’ten Türk yapımlarına özel kategori: Made in Turkey

Dünyanın en önemli eğlence servislerinden Netflix, Türk yapımlarını 190 ülkeye tanıtacak yeni bir adımı attı. “Made in Turkey” kategorisi duyuruldu.

Netflix, Türkiye’deki kullanıcı sayısını sürekli olarak artırıyor. Özellikle yerleşik olarak geldiği akıllı televizyonlar üzerinden milyonlara ulaşan platform, Türkiye pazarına çok büyük önem veriyor. Biliyorsunuz hali hazırda birçok yerli özel içeriği bulunan, yeni içerikler üzerinde çalışan ve başkalarının imzasını taşıyan diğer yerli içerikleri de kütüphanesinde barındıran büyük platform, şimdi Made in Turkey adımı atıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre Netflix, 190 ülkedeki 167 milyonu aşkın üyesinin Türkiye’de üretilen yapımlara daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak. Türkiye’de üretilen yapımların dünyaya tanıtılmasını hedefleyen koleksiyona ulaşmak için dünyanın dört bir yanındaki Netflix üyelerinin buradaki adresi ziyaret etmesi yeterli olacak. Koleksiyon söylendiği kadarıyla platformun üyesi olmadığı halde, üyelere hangi Türk yapımlarının sunulduğunu görmek isteyen kişiler tarafından da ziyaret edilebilecek.

Servisin web arayüzündeki navigasyon menüsüne eklenen ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçenekleri sayesinde, Türkiye’deki 1.5 milyonu aşkın Netflix üyesi yerli yapımlara daha çabuk ulaşabilecek diyen firma, Netflix’i akıllı televizyonları üzerinden izleyen üyelere ise ‘Türk dizileri’ ve ‘Türk filmleri’ seçeneklerinin eklendiğini aktarıyor. Netflix’in içerik kütüphanesinde dünya çapında ses getiren yabancı yapımların yanı sıra orijinal ve lisanslı çok sayıda Türkçe içerik yer alıyor. Bunların arasında Hakan: MuhafızAtiye ve Rise of Empires: Ottoman gibi Netflix orijinal yapımlarına ek olarak Organize İşler: Sazan SarmalıEzelLeyla ile MecnunAylaDiriliş: ErtuğrulArif v 216Masum gibi sayısız lisanslı yapım bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, Türkiye pazarında büyüyor

Firmanın en son yaptığı açıklamaya göre Türkiye’de 1,5 milyodan fazla aboneye sahip. Bu rakam yerli içeriklerin artmasıyla yukarıya doğru yükseliyor.

İlginizi Çekebilir

Netflix’in Formula 1 yapımı ikinci sezonuyla geliyor