reklamı kapat

POPÜLER

adobe photoshop Illustrator ipad

iPad için Photoshop ve sevindiren Illustrator müjdesi

iPad için tam sürüm Photoshop hakkında yeni bilgiler çıktı, iPad için Illustrator içinse sevindiren ilk müjde verildi. Adobe mobil taraf için ciddi adımlar atıyor.

Geçtiğimiz hafta iPad için tam sürüm Photoshop için bazı önemli bilgiler paylaşılmıştı. Burada hem güzel hem de kötü haberler ortaya çıkmıştı. Şimdi ise merak edilen sürüm hakkında çok sağlam bir kaynak konuştu. John Gruber’e göre beklenen uygulama 2019 sonunda resmi olarak indirmeye açılıyor. Ancak daha önce de söylendiği üzere sürüm birçok özelliği olmadan geliyor. iPad’e özel Photoshop‘un bünyesinde birçok istenilen / masaüstünde yer alan özellik bulunmuyor. Kaynaklar “RAW fotoğraf düzenleme, vektör çizim, akıllı obje, katman stilleri ve maskeleme” gibi birçok kilit Photoshop özelliğinin uygulamada henüz yer almadığını belirtiyor. Bu kötü görünüyor ancak firmanın uygulamayı direkt olarak orijinal Photoshop kodları üstüne kurduğu söyleniyor. Ayrıca Adobe’un uygulama üstünde çalışan ekibi de ciddi şekilde büyüttüğü aktarılıyor. Yani iPad tarafı içi başta eksik kalacak özelliklerin ve fazlasının hızlı şekilde güncellemeler ile uygulamaya ekleneceği söyleniyor. Bu da sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad için Photoshop yanında Illustrator de yolda

Evet bu da gerçekten birçok kişiyi sevindirecek gibi görünüyor. Vektör çizim için masaüstü tarafının en popüler uygulaması olan Illustrator, kasım ayında gösterilecek, 2020 içerisinde de iPad’ler için indirmeye açılacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın gelişmiş yeni akıllı telefon modeli