reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

İşte Samsung Galaxy S10’a güç verecek işlemci

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ aradan çıkınca gündeme Galaxy Note 9 ile gelmeye başlayan Samsung, Galaxy S10’un temellerini de atmaya başlamış görünüyor. Önümüzdeki yıl çıkacak telefonun işlemcisi şimdiden karşımızda bulunuyor. İşte ilk detaylar;

İsminin değişme ihtimali de bulunan Samsung Galaxy S10, söylendiği kadarıyla önümüzdeki yıl satışa çıktığında gücünü Exynos 9820‘den alacak. Galaxy S9 ve Galaxy S9+a gücünü veren Exynos 9810’un üzerine gelecek bu işlemci, söylendiği kadarıyla geliştirme sürecine girmiş durumda. Daha önceki duyumlara göre 7 nm üretim sürecinden çıkmayacak işlemci, Exynos 9810’un üzerine daha yüksek saat hızları (Belki 3 GHz) ve daha güçlü bir GPU ekleyecek gibi görünüyor. Teknik olarak diğer hiçbir detayı belli olmayan işlemcinin, güç yönetimi konusunda da geliştirilmesi bekleniyor. Elbette 5G desteği olacak işlemci, Snapdragon 855’in karşısında yer alacak. Yani telefon Türkiye gibi ülkelerde Exynos 9820, Amerika Birleşik Devletleri gibi bölgelerde ise Snapdragon 855 ile satılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10’dan önce Note 9 geliyor

Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla telefon 6,3 inç boyutunda 2960×1440 piksel Super AMOLED bir ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Exynos 9810 ve Snapdragon 845‘den alacağı söylenen telefon, 6 GB RAM ve 256 GB depolama ile gelecek gibi duruyor. Arkasında Galaxy S9+ gibi çift lensli bir 12 megapiksel kamera sisteminin yer alacağına kesin gözüyle bakılan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunacak gibi görünüyor. Telefonun önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera bulunması bekleniyor. Telefonda 3.850 mAh kapasitesinde bir pilin olacağı da söyleniyor. Ekrana entegre parmak izi sensörüne sahip olacağı söylenen Note 9, takipçilerini oldukça heyecanlandırıyor.

İlgili Video

Son dönemin en çok dikkat çeken modeli