reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galax S10

Samsung Galaxy S10 ailesinde bulunacak kamera deliğinden şaşırtan detay

Samsung Galaxy S10 ailesi tasarım konusunda ilginç bir detayla geliyor. İşte bu detaya yönelik şaşırtan bir bilgi karşımızda bulunuyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi üç farklı model halinde geliyor. İşte bu üç modelin de bünyesinde bir ön kamera için konulmuş ekran deliği taşıyacağı belirtiliyor. Firmanın Infinity O adını verdiği bu ekran, nasıl bir deneyim sunacak gerçekten çok merak ediliyor. Sağlam kaynaklara sahip bir site bu Infinity O ekran hakkında ilginç bir bilgi daha veriyor. Söylendiği kadarıyla telefonlarda kullanılacak yeni arayüz, ön kamerayı barındıran ekran çentiğine adapte olabiliyor. Burada şaşırtan şey ise telefonun ekran deliğini gizleyebilecek olması. Bunun nasıl yapılacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Mevcut açıklamalar doğrultusunda şu an kameranın önüne piksel konulamıyor. Bu açıdan gizlemenin nasıl yapılacağı gerçekten büyük bir merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesi 2019 Mart ayında satışa çıkacak

Aileye gücünü ise 8 nm FinFET üretim sürecinden çıkan Exynos 9820 verecek. Açıklandığı kadarıyla yeni işlemci bu sayede yerini aldığı Exynos 9810’dan yüzde 10 daha az güç harcıyor. 2 adet özel CPU + 2 adet Cortex-A75 + 4 adet Cortex-A55 çekirdeği üzerine kurulan işlemci, GPU tarafında ARM Mali G76 MP12 kullanıyor. Tek çekirdekte yüzde 20, çok çekirdekte ise yüzde 15’e varan performans artışı getiren Samsung Exynos 9820, grafik tarafında ise Mali G76 MP12 ile yüzde 40’a yakın bir artış sunuyor. Harici NPU birimiyle yapay zeka gerektiren işlemleri tam yedi kat daha hızlı şekilde yerine getirebilen işlemci, yüksek hızlı internet desteğine de sahip.

İlginizi Çekebilir

Kızaklı modellerden Honor Magic 2