reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesi hakkında dikkat çeken detay

Samsung‘un merak edilen Galaxy S10 ailesi, bugün dikkat çeken bir gelişmeyle daha gündeme geldi. Modeller yapay zeka konusunda oldukça öne çıkabilir.

Advertisement

Samsung‘dan 2019 Ocak ayında dört farklı Galaxy S10 modeli geliyor. Bu açıdan merakla beklenen aile, işlemcisiyle oldukça öne çıkacak gibi görünüyor. Sağlam kaynaklardan Ice Universe’nin verdiği bilgiye göre firma, ikinci jenerasyon NPU biriminin mimari tasarımını kendi içerisinde tamamlamış durumda. Nöral İşlem Ünitesi olarak isimlendirebileceğimiz bu birim, aileye gücünü verecek Exynos 9820 içerisinde yer alacak. Yapay zeka konusunda ihtiyaç duyulan tüm işlemleri üzerine alacak bu birim, telefonları özellikle Huawei’nin Kirin 980 işlemcili modelleriyle ciddi bir rekabete sokacak. Burada özellikle kamera tarafına odaklanacağı düşünülen ikinci jenerasyon NPUExynos 9820 ve Samsung Galaxy S10 ailesinin öne çıkmasında büyük rol oynayacak deniyor. Bu da kullanıcılar için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinin en son kamera sistemi detaylanmıştı

Ailenin en üst modelinde yer alacak üçlü kamera sistemi, ortaya çıktığı kadarıyla “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kurulumunu kullanıyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4 um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1 um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın en yeni güçlü akıllı telefon model Galaxy Note 9