reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin satış fiyatı ortaya çıktı

16 Ekim tarihinde tanıtılacak Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro, yeniden karşımızda. Modellerin bu sefer fiyat detayı netleşmiş durumda.

Gündemden düşmeyen Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro, satış fiyatlarıyla birçok kişi için ulaşılmaz bir noktada yer alacak gibi görünüyor. PhoneArena’nın elde ettiği bilgiye göre Mate 20 yaklaşık 805 dolar başlangıç fiyat etiketiyle yolda bulunuyor. Mate 20 Pro almak isteyen birisinin ise en az yaklaşık 1.010 doları gözden çıkarması gerekiyor. Yapılan son zamlar sonucunda P20 Pro şu an Türkiye’de 7 bin TL’ye satılıyor. Bu açıdan yeni Mate ailesi Türkiye fiyatının en az 8 bin TL‘den başlayacağı tahmin ediliyor. Amiral gemisi akıllı telefonlar yurt dışında olduğu gibi burada da her geçen gün kişilerin görüş alanından çıkıyor. Artık orta seviye akıllı telefonlar bile oldukça pahalıya satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro 2018’in en çok beklenen modelleri

Dün duyduğumuz kadarıyla Mate 20 kesin olarak 6,53 inç 1080×2244 piksel bir TFT ekran üzerine kuruluyor. 4.000 mAh pilinin olduğu belirtilen model, kablosuz şarj desteğine de sahip. Esas beklenen model Mate 20 Pro ise 6,3 inç kavisli AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Pilinin 4.200 mAh olduğu belirtilen telefon, normal model gibi kablosuz şarj destekli. Apple AirPods’a rakip Freebuds 2 Pro kulaklığı gövdeleri üzerinden kablosuz olarak şarj edebilecek telefonlar, Wireless Easy Projection sistemine de sahip olacak. Samsung’un DeX altyapısını andıran bu sistem, telefonları işlevsel bir bilgisayar haline kablosuz olarak getirecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Windows 10 Ekim Güncellemesi ile gelen en önemli özellik