reklamı kapat

POPÜLER

Apple Siri
Apple Siri

Apple’ın Siri ile alakalı faydalı görünen yeni planı

Teknoloji devi Apple‘ın dijital asistanı Siri, yakın zamanda yeni bir kullanım yapısına geçiş yapabilir. İşte firmanın bu konuda yaptığı çalışmanın detayları.

Dijital asistan dünyasının en popülerleri arasında Apple tarafından geliştirilen Siri yer alıyor. Biliyorsunuz Siri pazarın en iyisi konumunda yer almıyor. Ancak firma bunu değiştirmek için çalışmalar yapıyor. Ayrıca teknoloji devi dijital asistanı internet olmadan çalışır hale de getirmek istiyor. Şu an asistan aldığı komutları şirketin sunucuları üzerinden işliyor ve cevabı karşınıza getiriyor. Bunun için de sürekli olarak internet bağlantısına ihtiyaç duyuluyor. Şirketin yeni aldığı patent ise çevrimdışı çalışma altyapısı karşımıza getiriyor. Özellikle A12 Bionic ve sonrasındaki işlemcilerin gücüne bağlı olarak getirileceği belirtilen bu destek, elbette gayet güzel görünüyor. İnternet olmadan da asistanın verdiğiniz birçok komutu yerine getirebilecek olması, kullanım hızını da oldukça artırabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Siri

Apple, Siri ile sunduğu deneyimi artırmak istiyor

Firmanın yeni işlemcilerinde bir Neural Engine yer alıyor. Bu yardımcı işlemcinin asistanın çevrimdışı çalışması için gereken tüm gücü üzerine alabileceği tahmin ediliyor. Bu çevrimdışı kullanım sürecinin ne zaman aktif edileceği ise elbette henüz bilinmiyor. Ancak firmanın 2019 için önemli yenilikler planladığı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin yeni MacBook Air modeli