reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesi hakkında önemli yeni detaylar

Samsung Galaxy S10 ailesi için bilgiler gün geçtikçe artıyor. Şimdi ise ailenin versiyonları ve üretim hakkında yeni detaylar karşımızda bulunuyor.

Samsung Galaxy S10 ailesi, sağlam sızıntılar yapan Roland Quandt’a göre kesin olarak üç farklı versiyon halinde geliyor. Uzun süredir bilinen bu detay, Quandt sayesinde bir kez daha netleşmiş oluyor. Söylendiği kadarıyla bu üç versiyon SM-G970F, SM-G973F ve SM-G975F model numaralarına sahip. Bunu Roland belirtmiyor ancak firmanın bir de 5G destekli dördüncü modeli tanıtma ihtimali de bulunuyor. Bu arada Samsung Galaxy S10 hakkında dikkat çeken bir detay daha var. Bu detay üretim tarafıyla alakalı karşımıza çıkıyor. Yine sağlam kaynaklara göre yeni aile hiç olmadığı kadar Çin merkezli üreticilerden gelen parçalar üzerine kuruluyor. Bunun arkasındaki tam neden henüz bilinmiyor. Ancak akla ilk olarak maliyetleri düşürmek geliyor. Ayrıca artık Çin merkezli firmalar çok yüksek “miktarda / kalitede / doğrulukta” üretim gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesine gücünü Exynos 9820 verecek

Exynos 9820, 8 nm FinFET üretim sürecinden çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla yeni işlemci bu sayede yerini aldığı Exynos 9810’dan yüzde 10 daha az güç harcıyor. 2 adet özel CPU + 2 adet Cortex-A75 + 4 adet Cortex-A55 çekirdeği üzerine kurulan işlemci, GPU tarafında ARM Mali G76 MP12 kullanıyor. Tek çekirdekte yüzde 20, çok çekirdekte ise yüzde 15’e varan performans artışı getiren Samsung Exynos 9820, grafik tarafında ise Mali G76 MP12 ile yüzde 40’a yakın bir artış sunuyor. Harici NPU birimiyle yapay zeka gerektiren işlemleri tam yedi kat daha hızlı şekilde yerine getirebilen işlemci, yüksek hızlı internet desteğine de sahip.

İlginizi Çekebilir

Yeni Apple MacBook Air