reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Wild Cards

Game of Thrones’un yazarı imzalı Wild Cards televizyona uyarlanıyor

Game of Thrones dünyasını yaratan George R. R. Martin son zamanların gözde isimlerinden birine dönüştü. Onun kaleme aldığı Wild Cards internet platformu Hulu tarafından televizyona aktarılıyor.

Bildiğiniz gibi George R. R. Martin, Westeros’un çekişme dolu dünyasını yaratan isim. Fakat son zamanlarda yazdığı diğer işler de büyük ilgi görmeye başlıyor. Örneğin bir süre önce Nightflyers isimli kısa hikayesi Syfy kanalı tarafından mini diziye dönüştürüldü. Bu ilgi uyandıran yapım ülkemizde Netflix üzerinden seyredilebilecek. Öte yandan sekizinci sezonuna ulaşan Game of Thrones veda hazırlığına girişmiş durumda. Bu da George R. R. Martin’in diğer eserlerine olan ilginin artmasına neden oluyor.

Variety‘nin haberine göre Amerika’da hizmet veren internet platformlarından Hulu, Wild Cards’ı uyarlamak için çalışmalara başladı. Bir grup yazarla anlaşma sağlandığı ve senaryo için çalışmalara başlandığı ifade ediliyor. İşin ilginç tarafı ise bir dizi değil, aynı dünyada geçecek birden fazla yapım tasarlanıyor olması. George R. R. Martin yapımcılık görevi üstlenirken Andrew Miller da hikayeleri kaleme alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wild Cards temel olarak İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra geçiyor. 1946 yılında uzaydan gelen bir salgın hayatta kalan insanları etkisi altına alıyor. İnsanların büyük bir kısmı virüsle baş edemezken ufak bir grup insan üstü güçler elde etmeye başlıyor. Bu yüzden virüs Wild Card olarak adlandırılıyor. Virüsü kimin taşıdığı bile bilinmiyor. Pasif virüs travmatik bir olay ardından aktive olabiliyor. Bu dünyada geçen 27 kitap bulunuyor. Yani Hulu’nun ele alabileceği pek çok hikaye mevcut. Bakalım bu uyarlamayla ortaya nasıl bir iş çıkacak?

İlginizi çekebilir

Game of Thrones 8. sezon tarih açıklaması