reklamı kapat

POPÜLER

Nightflyers

Game of Thrones’u yaratan George R.R. Martin’in son dizisi Nightflyers tanıtıma doymuyor [Video]

Adını genellikle Game of Thrones sebebiyle andığımız George R.R. Martin’in yeni dizisi yakında boy göstermeye hazırlanıyor. Adı Nightflyers olan bu mini diziden yeni bir tanıtım paylaşıldı.

Farklı bir hikaye

Aslına bakarsanız Nightflyers, George R.R. Martin‘in kısa bir hikayesine dayanıyor. O kadar kısa ki hikaye sadece 23 bin kelimeden oluşuyor. Buna rağmen okuyucularda sağlam bir etki bırakan Nightflyers şimdi dizi formatında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 1980 yılında yayınlanan bu eser yazar tarafından “lanetli bir uzay gemisi hikayesi” olarak tanımlanıyor. 10 bölümden oluşacak proje dünya genelinde Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak. Paylaşılan resmi özet ise şöyle: Nightflyers gelecekte, Dünya’nın sonuna yaklaşıldığı bir dönemde geçiyor. Bir grup bilim adamı, evrendeki en gelişmiş uzay gemisi Nightflyer ile kurtuluşun anahtarı olduğunu düşündükleri bir uzay aracının peşine düşüyor. Ne var ki bir süre sonra geminin yapay zekasının ve hiç görmedikleri kaptanın onları uzayın korkunç ve ölümcül derinliklerine sürüklemeye çalıştığını fark ediyorlar.  

Amerika’da Syfy kanalında ülkemizde ise Netflix‘te izleyici karşısına çıkacak dizinin yayın tarihi henüz belli değil. Paylaşılan son tanıtımı ise haberimizin girişindeki videoda bulup seyredebilirsiniz.