reklamı kapat

POPÜLER

Nightflyers

Game of Thrones’u yaratan George R.R. Martin’in dizisi Nightflyers’ın ilk 5 dakikası [Video]

Adını Game of Thrones sebebiyle andığımız George R.R. Martin’in yeni dizisi Nightflyers izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dizinin ilk beş dakikalık bölümü şimdiden seyircilerle paylaşıldı.

Nightflyers aslında George R.R. Martin’ın oldukça kısa bir hikayesini temel alıyor. Anlatılan hikayeyi genişleterek kocaman bir dünya sunuyor. “Lanetli bir uzay gemisi hikayesi” olarak dizi toplamda 10 bölümden oluşuyor. Paylaşılan resmi özet ise şöyle: Nightflyers gelecekte, Dünya’nın sonuna yaklaşıldığı bir dönemde geçiyor. Bir grup bilim adamı, evrendeki en gelişmiş uzay gemisi Nightflyer ile kurtuluşun anahtarı olduğunu düşündükleri bir uzay aracının peşine düşüyor. Ne var ki bir süre sonra geminin yapay zekasının ve hiç görmedikleri kaptanın onları uzayın korkunç ve ölümcül derinliklerine sürüklemeye çalıştığını fark ediyorlar.  

Yakında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan dizinin ilk beş dakikası internet dünyasıyla paylaşıldı. Bu sahneler sayesinde görüyoruz ki Nightflyers ciddi bir problemle karşı karşıya. Uzay gemisinde birden fazla arıza söz konusu. Fakat asıl problem bu değil. İsmini bilmediğimiz bir karakterin ekip arkadaşlarından birinden saklandığını, ses kaydı oluşturup bunu dünyaya göndererek insanlığı uyarmaya çalıştığını görüyoruz. Onun bahsettiği büyük tehlikenin ne olduğu ise dizinin asıl hikayesini oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nightflyers dizisi ilk bölümüyle 2 Aralık‘ta ekrana gelmeye hazırlanıyor. Bu diziyi Türkiye’de Netflix üzerinden seyretmek mümkün olacak. Diziden paylaşılan ilk beş dakikayı haberimizin girişindeki videoda bulup seyredebilirsiniz.