reklamı kapat

POPÜLER

Nightflyers

Game of Thrones yazarının dizisi Nightflyers cephesinde üzücü gelişme

Game of Thrones sebebiyle herkesin konuştuğu bir isme dönüşen George R.R. Martin kısa bir süre önce yeni dizisiyle karşımıza çıktı. Fakat Nightflyers isimli bu yapımın ömrü pek uzun olmadı.

Nightflyers, George R.R. Martin’in 1980 yılında yayınlanan çok kısa bir hihayesini temel alıyor. On bölümlük dizi gelecekte, Dünya’nın sonuna yaklaşıldığı bir dönemde geçiyor. Bir grup bilim adamı Nightflyer ile uzaya açılıyor. Kurtuluşun anahtarı olduğunu düşündükleri bir uzay aracının peşine düşüyorlar. Fakat geminin yapay zekasının ve hiç görmedikleri kaptanın onları uzayın korkunç ve ölümcül derinliklerine sürüklemeye çalıştığını fark ediyorlar. Böylece onlar için zorlu bir mücadele başlamış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deadline sitesinin haberine göre George R.R. Martin’in yazması sebebiyle ve gizemli konusuyla dikkat çeken Nightflyers devam etmeyecek. Bu hikayeyi televizyona taşuyan Syfy projenin iptal edildiğini onayladı. Bu kararın iki sebebi bulunuyor. İlki düşük reytingler. İkincisi ellerindeki hikayenin çok kısa olması. Sadece 23 bin kelimeden oluşan bir hikayeyi on bölümlük diziye dönüştürmek bile oldukça zor. Bu sebeple proje baştan beri on bölüm olarak planlanıyordu. Fakat eğer reytingler iç açısı olsaydı, hikayenin bir şekilde devam ettirileceğine şüphemiz yok.

İlginizi çekebilir

Nightflyers 1. sezon tanıtımı