reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones 8. sezon öncesi izlenecek dizi Nightflyers

Game of Thrones yaratıcısı George R.R. Martin’in dizisi Nightflyers’tan yeni tanıtım [Video]

Game of Thrones 8. sezon ile beraber 2019’da final yapıyor diye üzülmeyin. George R.R. Martin’in uzay macerası Nightflyers aralıkta geliyor.

Game of Thrones 8. sezon bölümlerini 2019’un ilk yarısında yayınlayacak ve macerayı tamamlayacak. Ancak George R.R. Martin için macera henüz bitmiyor. Game of Thrones döneminin geçmişini anlatacak yeni bir dizinin yapım aşamasında olmasını bir kenara bırakırsak bu aralıkta yazarın bir diğer hikayesi Nightflyers kendine televizyonda yer buluyor. SYFY kanalında yayınlanacak olan dizinin New York Comic Con 2018 fragmanı ise, dizinin kendini hatırlatmasına yardımcı oluyor. “Uzay Game of Thrones’u” Dünya’nın yok edilmesinden hemen önce, uzayın derinliklerinde olan olayları konu alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İmkansız bir görev

Bir uzay gemisinde geçen hikayede, kendilerine Nightflyers ismini veren kaşif grup, uzaylılara ait gizemli bir gemiyi durdurmak için yola çıkıyor. Dünya’nın sonu yaklaşırken, bu korkutucu kıyametin çözüm anahtarının o gemide saklı olduğunu düşünüyorlar. Ancak işler çok hızlı bir şekilde değişiyor. Baş etmenin neredeyse imkansız olduğu bir görevde olan ekip, gemi içindeki korkunç olayları ise durdurmak için elinden geleni yapmaya hazırlanıyor. Esasen George R.R. Martin diziyi “uzay Game of Thrones’u” yerine “uzayda geçen Psycho” diye tanımlıyor. 1960 yapımı Sapık yani Psycho filmi meşhur duş sahnesiyle Alfred Hitchcock’un en bilinir yapımları arasında yer alıyor.

Dizinin çıkışı içinse pek beklemeyeceğiz. 2 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak olan dizi toplamda 10 bölümden oluşuyor. İlk 5 bölümü 2 – 6 Aralık arasında yayınlayacak olan dizi, kalan 5 bölümü de 9-13 Aralık arasında yayınlayıp sezonu kapatacak. SYFY’nin internet sitesinde ve uygulamasında da yayınlanacak olan dizi için kanala abone olma gereksinimi olmadığını da belirttiler. SYFY sitesi ise Türkiye için video içeriklerinde erişim sunmuyor. Türkiye’de kullanıcılar Netflix Türkiye üzerinden diziyi izleyebilecek. Ancak bölümlerin SYFY ile aynı zamanda yayınlanıp yayınlanmayacağı bilinimyor. Fragmanı haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.