reklamı kapat

POPÜLER

Cyberpunk 2077

Bilkom’dan Cyberpunk 2077 için Türkçe dil desteği konusunda düzeltme

Witcher 3: Wild Hunt’ın ardından CD Projekt RED’in heyecanla beklenen oyunu Cyberpunk 2077 ile ilgili ortaya çıkan Türkçe dil desteği haberi gündemi sarsmıştı. Ancak durum bir parça farklı.

Bildiğiniz gibi dün akşam saatlerinde Bilkom’un Twitter hesabı üzerinden Cyberpunk 2077 için Türkçe dil desteği açıklaması yapılmıştı. Tabii bunu duyan oyuncular haberi büyük bir sevinç dalgasıyla karşıladı. Ancak Türkçe dil desteği için biraz erken sevinmiş olabiliriz. Bilkom‘un yaptığı açıklamaya göre firma şu an oyunda Türkçe dil desteği olması için CD Projekt RED ile yoğun bir görüşme ve anlaşmaya varma çabası içinde. Paylaşılan tweet ise “Oyun Türkçe dil desteği sunmayacak.” şeklindeki dedikoduları önleme amacıyla atılmış. Ancak yanlış kelime seçimleri, netleşmeyen bir durumu aslında kesinleşmiş gibi gösteriyor ne yazık ki. Yani oyunun Türkçe dil desteği sunacağı şimdilik kesin değil. CD Projekt RED’le yapılan görüşmeler hala devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cyberpunk 2077 ile fütüristik bir evrene merhaba

Açık dünya RPG oyunu olarak karşımıza çıkan Cyberpunk 2077’de V isimli bir karakteri canlandırıyoruz. Karakterin görünüşünden cinsiyetine kadar değiştirebildiğimiz oyun bize canlı ve dinamik bir evren vadediyor. Yayınlanan oynanış videosuyla beklentileri artıran oyunun çıkış tarihi ise ne yazık ki hala belirsizliğini koruyor.

Güncelleme: Cyberpunk 2077’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada da henüz Türkçe dil desteğinin kesinleşmediği kaydediliyor.

Fragman