reklamı kapat

POPÜLER

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 iadesi için Xbox Türkiye de açıklama yaptı

Cyberpunk 2077, özellikle eski nesil konsollardaki kötü durum nedeniyle gündemden düşmüyor. Bu sefer iade konusunda Xbox Türkiye bir açıklama yaptı.

CD Projekt Red imzalı Cyberpunk 2077, biliyorsunuz genel olarak çok büyük eleştiriler alıyor. Oyunda sürekli olarak güncellemeler ile kapatılmaya çalışılan birçok bug / hata bulunuyor. Açık ve net olarak bitmeden oyuncuların karşısına çıkarılan CP2077, özellikle PS4 ve Xbox One sürümlerinde inanılmaz kötü görünüyor. İşte bu yüzden firma isteyenlerin oyunun konsol sürümünü rahatlıkla iade edebileceğiniz aktarıyor. Bu konuda Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldıran Sony, oyun için burada ulaşabileceğiniz iade sayfasını açmış ve aşağıdaki açıklamayı yayımlamıştı:

SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077 ‘yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız. SIE ayrıca Cyberpunk 2077 ‘yi PlayStation Store’dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız.  Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

Şimdi benzer bir açıklama Xbox Türkiye tarafından da geldi. Oyunu Sony gibi marketten kaldırmayan ancak hatalar için özel bir uyarı koyan Microsoft, Türkçe olarak şu açıklamayı yaptı:

“Cyberpunk 2077: Her oyuncunun Xbox’ta beklediği deneyimi elde edebilmesini sağlamak için mevcut geri ödeme politikamızı, bir sonraki duyuruya kadar Microsoft Mağazasından dijital olarak Cyberpunk 2077 satın alan herkese tam geri ödeme sunacak şekilde genişleteceğiz.

CD PROJEKT RED’deki geliştiricilerin son derece zorlu koşullarda Cyberpunk 2077’yi sevk etmek için çok çalıştıklarını bilsek de, bazı oyuncuların eski nesil konsollardaki mevcut deneyimden memnun olmadıklarının da farkındayız. Bugüne kadar, talep eden müşterilerin büyük çoğunluğuna geri ödeme imkanı sağladık. Cyberpunk 2077 için Xbox geri ödemesi talep etmek için lütfen Xbox geri ödeme sayfamızda listelenen adımları izleyin.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cyberpunk 2077 eksiklerine rağmen özellikle PC tarafında beğeniliyor

Yaşananlar yüzünden CD Projekt Red kısa süre önce de bir açıklama da yapmıştı. Firma, 2021 Ocak ve şubat aylarında yayımlanacak iki farklı büyük yama ile eski nesil sürümleri düzelteceklerini söyledi ve oyunculardan mevcut durum için özür diledi. PC tarafına yönelik yama çalışmalarının da devam edeceğini aktaran firma, CP2077 ile yine de birçok kalemde (Özellikle yan görevler beğeniliyor) takdir edilen bir iş ortaya koydu. Oyun için en son 1.05 güncellemesi çıktı.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iPhone 12 ailesi ile tanışın