reklamı kapat

POPÜLER

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077

Tüm sorunlara rağmen Cyberpunk 2077 ile gelen büyük satış başarısı

Cyberpunk 2077, özellikle eski nesil konsollardaki kötü durum nedeniyle gündemden düşmüyor ancak çok iyi satış rakamlarına ulaşmış durumda.

CD Projekt Red imzalı Cyberpunk 2077, biliyorsunuz genel olarak halen çok büyük eleştiriler alıyor. Oyunda sürekli olarak güncellemeler ile kapatılmaya çalışılan birçok bug / hata bulunuyor. Herkesin hemfikir olduğu üzere bitmeden oyuncuların karşısına çıkarılan CP2077, özellikle yeni nesil değil PS4 ve Xbox One sürümlerinde inanılmaz kötü görünüyor. Bu yüzden geniş çaplı iade programı başlatılan oyun, tüm bu duruma rağmen şimdiye kadar 13 milyon kopya satmış durumda. Bunun oldukça iyi olduğu aktarılıyor ve oyunun daha çıkmadan 8 milyon ön sipariş aldığı da belirtiliyor. Ön sipariş yapan büyük bir kitleyi pişman eden oyun, yine de ortalama üstü bir PC’ye sahip çoğu oyuncuyu memnun ediyor. Oyunun özellikle 2021’in ilk çeyreğinde gelecek iki büyük yama sonrasında yeniden ciddi oranda satışlarını artıracağı düşünülüyor. CD Projekt Red‘in çok beğenilen The Witcher 3: Wild Hunt’tan 28 milyon kopya sattığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cyberpunk 2077 için iade konusunda Sony ve Microsoft Türkiye açıklamaları şöyle

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldıran Sony, oyun için burada ulaşabileceğiniz iade sayfasını açmış ve aşağıdaki açıklamayı yayımladı:

SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077 ‘yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız. SIE ayrıca Cyberpunk 2077 ‘yi PlayStation Store’dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız.  Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

Xbox Türkiye oyunu Sony gibi marketten kaldırmadı ancak hatalar için özel bir uyarı koydu ve Türkçe olarak şu açıklamayı yaptı:

“Cyberpunk 2077: Her oyuncunun Xbox’ta beklediği deneyimi elde edebilmesini sağlamak için mevcut geri ödeme politikamızı, bir sonraki duyuruya kadar Microsoft Mağazasından dijital olarak Cyberpunk 2077 satın alan herkese tam geri ödeme sunacak şekilde genişleteceğiz.

CD PROJEKT RED’deki geliştiricilerin son derece zorlu koşullarda Cyberpunk 2077’yi sevk etmek için çok çalıştıklarını bilsek de, bazı oyuncuların eski nesil konsollardaki mevcut deneyimden memnun olmadıklarının da farkındayız. Bugüne kadar, talep eden müşterilerin büyük çoğunluğuna geri ödeme imkanı sağladık. Cyberpunk 2077 için Xbox geri ödemesi talep etmek için lütfen Xbox geri ödeme sayfamızda listelenen adımları izleyin.”

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iPhone 12 ailesi ile tanışın