reklamı kapat

POPÜLER

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 geliştiricisi hack’lendi; önemli veriler ele geçirildi

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, Twitter üzerinden hack’lendiklerini duyurdu. İşte süreçten bilinmesi gerekenler;

Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, Twitter üzerinden siber saldırıya uğradıkları yani temel olarak hack’kendiklerini duyurdu. Bu işlemin nasıl yapıldığını bulmaya çalışan firma, 2021’i büyük kabuslar ile geçirmeye devam ediyor. Aktarıldığı kadarıyla yapılan “ransomware” saldırısında Cyberpunk 2077‘nin, Gwent‘in ve yayımlanmamış bir Witcher 3 sürümünün kaynak kodları ele geçirilmiş durumda. Bu ele geçirilen veriler üzerinden saldırıyı yapanlara ödeme yapmayacaklarını ya da anlaşmaya varmayacaklarını açık şekilde belirten CD Projekt Red, uzun yıllar önce de böyle bir durumla karşı karşıya kalmıştı. Firma sorunun çözümü için yasal kurumlarla da görüşmeye başladıklarını aktarıyor.

Cyberpunk 2077 üzerinden firma dava edilmişti

Cyberpunk 2077, halen genel olarak çok büyük eleştiriler almayı sürdürüyor. Oyunda halen ciddi güncellemeler ile kapatılmaya çalışılan birçok bug / hata bulunuyor. Tam olarak bitmeden oyuncuların karşısına çıkarılan CP2077, özellikle yeni nesil değil PS4 ve Xbox One sürümlerinde inanılmaz kötü görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu duruma rağmen en son 13 milyon kopya sattığı açıklanan oyun, firmanın başına yasal olarak da bela olmuş durumda. Rosen Law isimli bir firma CD Projekt Red‘i CP2077 üzerinden dava etti. Burada toplu bir dava başlatan şirket, firmanın yatırımcıları oyun konusunda yanlış / eksik bilgilendirmesi konusunda suçluyor ve özellikle eski nesil konsolların durumu üzerinden darbe vurmaya çalışıyor. Bu davanın nasıl sonuçlanacağı ve hissedarların bu davaya katılıp katılmayacağı henüz bilinmiyor. Çıkıştan bu yana CD Projekt Red hisseleri borsada çok ciddi oranda azalıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iPhone 12 ailesi ile tanışın