reklamı kapat

POPÜLER

eSIM Türkiye

eSIM için Türkiye’de beklenen haber geldi; geçiş tarihi verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, SIM kartlar yerine kullanılacak eSIM teknolojisi için tarihi verdi. İşte bilinmesi gerekenler;

Birgün’de yer alan habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, eSIM teknolojisine Türkiye’nin artık sonunda 2021 yılında geçeceğini söyledi. Yerli firmalar ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) iş birliğinde tasarlanan teknolojiye ilişkin Karaismailoğlu tam olarak; “Türk mühendislerince geliştirilen ve fiziksel SIM kartın yerine kullanılacak eSIM’ler 2021’de hayata geçecek” ifadesini kullandı. eSIM mimarisinin hem M2M/IoT cihazlara hem de vatandaşların günlük hayatta kullandığı cihazlara önemli kolaylıklar sağlayacağını da belirten Karaismailoğlu, süreç hakkında aynı zamanda “Bu teknoloji, yerli ve milli olarak sıfırdan, yerli firmalar tarafından BTK ile iş birliği halinde geliştirildi. Türk mühendislerince geliştirilen ve fiziksel SIM kartın yerine kullanılacak eSIM 2021’de hayata geçecek.” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

eSIM için Türkiye’de uzun zamandır bekleyiş sürüyordu

Hepsine ek olarak eSIM’in uygulama örneklerini birçok alanda ve sektörde yakın zamanda görmeye başlayacaklarını kaydeden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, eSIM’ler ile kartların bakım, erişim, lojistik ve stoklama gibi süreç maliyetlerinin ortadan kalkacağını da aktardı. Bu yeni teknoloji ile Apple Watch gibi LTE’li sürümlere sahip giyilebilir ürünlerin Türkiye’de satılmasının da önü açılacak.

İlginizi Çekebilir

Arkası renk değiştirebilen ilk telefon konsepti